czarna bardotka

W sklepach można znaleźć wiele pięknych sukienek, które aż kuszą, by je założyć na specjalną okazję. Często jednak rezygnujemy z ich zakupu z powodu nietypowego kroju, który uniemożliwia założenie tradycyjnego stanika. Większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez biustonosza pod sukienką.  Jak dobrać stanik do rodzaju dekoltu?

Sukienka z głębokim dekoltem

Biustonosze różnią się szerokością mostka, czyli połączenia między obiema miseczkami. Zazwyczaj jest on dość szeroki, aby mógł dobrze podtrzymywać piersi. Jednak można spotkać też modele o wąskim i nisko osadzonym mostku, które sprawdzą się w przypadku sukienek z głębokim dekoltem. Przy tak dobranym staniku nie musisz obawiać się, że połączenie między miseczkami będzie widoczne. W przypadku głębokiego dekoltu warto sięgnąć po biustonosz push up, pamiętaj jednak o tym, aby wybrać model z wąskim i nisko osadzonym mostkiem. Dzięki wkładanym lub wszytym wkładkom taki stanik zbiera biust i unosi go, formując w niezwykle apetyczne krągłości.

biustonosz z głębokim dekoltem

Biustonosz Claudia II Push-Up, źródło: Astratex.pl

Sukienka z dekoltem typu carmen

W przypadku sukienek z dekoltem typu carmen problem stanowią ramiączka stanika, które wystając, psują cały efekt i wyglądają niezbyt estetycznie. Na szczęście jest to problem, który można bardzo łatwo rozwiązać. Wystarczy kupić biustonosz z odpinanymi ramiączkami. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż stanik musi być dobrze dobrany. Jeśli jesteś drobną i szczupłą kobietą, która powinna nosić biustonosze o obwodzie 60 czy 65, założenie 75, zakończy się katastrofą. Po odpięciu ramiączek stanik może zsuwać się na brzuch oraz przekręcać, odbierając ci pewność siebie.  Biustonosz o zbyt dużym obwodzie nie nadaje się do noszenia pod sukienki z dekoltem typu carmen. Aby dobrać dla siebie odpowiedni stanik, musisz się dokładnie zmierzyć na wysokości biustu oraz pod biustem, a następnie wprowadzić dane do kalkulatora na stronie sklepu internetowego Astratex.pl. Z jego pomocą ustalisz prawidłowy rozmiar stanika. Dysponując tą wiedzą, możesz wybrać odpowiedni biustonosz z oferty sklepu Astratex.pl

cielista balkonetka

Biustonosz bardotka Wonderbra Ultimate Strapless Push-up bez fiszbinów, źródło: Astratex.pl

Sukienka wiązana na szyi

W przypadku sukienki wiązanej na szyi masz do wyboru kilka rozwiązań. Podobnie jak w przypadku dekoltu typu carmen możesz sięgnąć po stanik z odpinanymi ramiączkami. Niemniej nie jest to konieczne. Niektóre modele biustonoszy mają możliwość połączenia ramiączek na szyi. Jest to dobre rozwiązanie dla pań, które odczuwają dyskomfort i niepewność po odpięciu ramiączek, ale lubią nosić sukienki wiązane na szyi. Istnieje także trzecie rozwiązanie, które omówimy poniżej przy kreacjach z głębokim dekoltem na plecach.

biustonosz przylepny z ramiączkami

Biustonosz samonośny z ramiączkami, źródło: Astratex.pl

Sukienka z głębokim dekoltem na plecach

Głęboki dekolt na plecach wymaga zakupienia stanika do zadań specjalnych. W takiej sytuacji sprawdzi się biustonosz przylepny. Nie posiada on zapięcia na plecach ani ramiączek. Składa się praktycznie tylko z dwóch miseczek powiązanych ze sobą np. za pomocą sznurowania. Każda z miseczek od spodu zawiera przylepną warstwę, która trzyma się skóry piersi. W rezultacie biustonosz nie spada, nie przekręca się, a my możemy cieszyć się odsłoniętymi, kusząco wyglądającymi plecami.  Staniki przylepne są dostępne zarówno w cielistym, jak i czarnym kolorze.  Biustonosze przylepne są dostępne w sklepie internetowym Astratex.pl

biustonosz przylepny

Biustonosz przylepny WOWbra, źródło: Astratex.pl