Jak kompletować swoją garderobę

Każda z nas marzy o tym, aby po przebudzeniu stanąć przed szafą i nie mieć dylematu pt. nie mam co na siebie włożyć. Na szczęście problem ten da się rozwiązać w prosty sposób. Podpowiadamy, jak kompletować swoją garderobę?

Określ swój styl

Jeśli określisz swój styl, dużo łatwiej będzie ci kompletować garderobę. Unikniesz przypadkowości, która króluje w szafach wielu kobiet i utrudnia stworzenie outfitu. Jeśli preferujesz styl sportowy, kupuj ubrania właśnie w tym stylu. Gdy lepiej czujesz się w zwiewnych sukienkach i spódnicach, wystrzegaj się bluz, koszul, sportowych T-shirtów i spodni.

Wypisz rzeczy, które nosisz chętnie

Zanim pójdziesz na zakupy, czy rozpoczniesz przegląd sklepów online, wypisz rzeczy, które nosisz chętnie. Zwracaj przy tym uwagę na detale. Np. lubię nosić sukienki, które są krótkie i mają głęboki dekolt.  Jeśli kupisz ładną sukienkę za kolano i tak nie będziesz jej nosić, bo nie wpisze się w twoje preferencje.

Spisz rzeczy, które nosisz rzadko

Zrób też listę ubrań, po które sięgasz niezwykle rzadko. Np. jeśli nie lubisz zabudowanych dekoltów, to unikaj wszelkiej maści golfów, półgolfów i stójek.  Rzadko nosisz jeansy i koszule? Nie kupuj ich nawet na wielkiej promocji.

Stawiaj na ulubione kolory

Kompletując garderobę, stawiaj na swoje ulubione kolory po to, aby mieć to z czym zestawić. Ponadto bardzo często dokonujemy kompulsywnych zakupów. Jakaś sukienka jest bardzo tania, ale wpada w musztardowe tony. Stwierdzamy więc, że ją kupimy, a potem ani razu jej nie zakładamy, bo źle czujemy się w tym odcieniu.

Miej w szafie kilka sukienek i kombinezonów

Posiadanie sukienek i kombinezonów znacznie ułatwia życie. Nie zastanawiasz się, co z czym zestawić, tylko wskakujesz w jedną rzecz, narzucasz na nią ramoneskę, sweter lub płaszcz i wychodzisz z domu. To znaczna oszczędność czasu i nerwów.

Kupuj ubrania wygodne

Stawiaj na wygodę i komfort. Unikaj kupowania ubrań, które gdzieś cię gniotą, są wykonane ze zbyt grubego, szorstkiego materiału lub zwyczajnie się wrzynają w skórę. Jeśli coś powoduje u ciebie dyskomfort na samym początku, np. ramiączka ciągle się zsuwają, a nie posiadają regulacji, to daruj sobie tę rzecz. Nie będziesz w niej chodziła.

Stawiaj na ubrania dobrej jakości

Kupuj ubrania wyłącznie wysokiej jakości. Unikaj takich źle odszytych, prujących się, drapiących oraz nieprzepuszczających powietrza. Jeśli jakaś tkanina źle układa się na twoim ciele, to nagle nie zacznie idealnie przylegać, nie będziesz nosiła takiego ubrania, a tylko niepotrzebnie wydasz pieniądze na bubla.