Chyba każda z nas trafia czasem na kosmetyczne buble. Cienie do powiek mają pomóc nam w podkreśleniu piękna oczu, a tymczasem wiele z nich generuje problemy. Podpowiadamy, jak korzystać z cieni do powiek, które nie grzeszą jakością.
Jak podbić ich pigmentację?
Masz wrażenie, że niektórych cieni z nowej paletki na skórze praktycznie w ogóle nie widać? Tak się często zdarza, gdy producent decyduje się wyprodukować jakiś bardziej wymagający kolor. Musisz wiedzieć, że fiolety i zielenie nastręczają sporo problemów na etapie ich wytwarzania. Warto mieć to na uwadze i zawsze dokładnie sprawdzać testery kosmetyków w drogeriach. Aby podbić pigmentację cieni, warto nałożyć je na bazę pod cienie. W roli primera można też wykorzystać korektor pod oczy. Wszystko, co ma lepką konsystencję, działa jak klej wyłapujący pigment.
Jak poradzić sobie z osypem?
Najlepiej wykonać makijaż odwrócony, czyli zacząć od aplikacji cieni do powiek, a następnie umyć twarz, usuwając z nich resztki kosmetyku. Drugim, nieco bardziej oryginalnym pomysłem, jest wykonanie osypki, tzw. bakingu pod okiem. Gdy skończysz makijaż, strzepujesz nadmiar pudru. Tylko to rozwiązanie ma kilka wad. Po pierwsze, puder wysusza skórę wokół oczu i sprawia, że wyglądamy starzej niż w rzeczywistości. Po drugie, jest to też marnotrawstwo produktu. Po trzecie, jak nie zabezpieczysz ubrania i toaletki, to z pewnością je pobrudzisz.
Jak zwiększyć ich trwałość?
Cienie do powiek będą prezentowały się nienagannie aż do wieczornego demakijażu, jeśli nałożysz je na bazę pod cienie lub korektor pod oczy. Te produkty znacznie zwiększają przyczepność pigmentu i pozwalają cieszyć się nienagannym makijażem aż do późnego wieczora.
Jak zapobiec efektowi ksero pod brwiami?
Niektóre cienie do powiek lubią odbijać się pod łukiem brwiowym, co wygląda szalenie nieestetycznie. Aby temu zapobiec, najlepiej nakładać je na bazę pod cienie lub dobry korektor, wówczas nic nie powinno się odklejać i przemieszczać.
Jak rozetrzeć cienie, które się nie blendują?
Najlepiej wykorzystać do tego dobrej jakości, matowy cielisty cień i za jego pomocą rozetrzeć granice między cieniami, które stawiają opór podczas prób blendowania.