Jak nosić futrzaki

Futrzaki są niezwykle modne tej jesieni. W popularnych sieciówkach można znaleźć zarówno takie w formie płaszczy, jak i kurtek czy kamizelek. Jak nosić futrzaki? Komu one pasują?

Czym są futrzaki?

Futrzakami nazywamy nakrycia wierzchnie stylizowane na zwierzęce futro, w rzeczywistości wykonane z poliestru czy bawełny. Niektórzy nazywają je także miśkami. Są to bardzo efektowne nakrycia wierzchnie, które zapewniają ciepło w chłodne dni. Futrzaki pasują każdemu, trzeba je umieć odpowiednio wystylizować.

Dlaczego futrzaki deformują sylwetkę?

Musimy pamiętać, że futrzaki nieco deformują sylwetkę i dodają jej masywności. Dlatego zawsze nieco lepiej będą się prezentować na szczupłych kobietach. Aby podkreślić swoją sylwetkę i nadać jej kobiecego wymiaru, warto założyć pasek na wysokości talii. Zawsze pozwala to zachować prawidłowe proporcje ciała, co dla wielu z nas jest szalenie istotne przy doborze stylizacji.

Futrzaki zestawiaj z dopasowanym dołem

Ponadto do futrzaków warto założyć dopasowane jeansy w granatowym, czarnym lub białym odcieniu, które nie posiadają zbędnych elementów dekoracyjnych.  Jeśli preferujesz sukienki lub spódnice, wybierz tę o ołówkowym, dopasowanym kroju.  Obcisły dół dobrze wygląda przy masywniejszej górze.

Nadaj lekkości sylwetce przez buty na obcasie

Do futrzakowego płaszcza zakładamy botki na obcasie lub tradycyjne szpilki, tego typu buty optycznie wydłużają nogi i tym samym wyszczuplają naszą sylwetkę.  Nadają też stylizacji z futrzakiem kobiecego wymiaru.

Jak nosić futrzakową kamizelkę?

Kamizelkę z futrzaka możemy narzucić na ramoneskę. Bardzo często mamy problem z doborem ubioru. Jest za zimno na samą ramoneskę, ale za ciepło na gruby, zimowy płaszcz. Wówczas taki warstwowy ubiór z futrzakową kamizelką może okazać się strzałem w dziesiątkę.