Jak podkreślić długie nogi

Kupując ubrania, warto pomyśleć o swoich atutach. Często zupełnie zapominamy o swoich   mocnych stronach i rzadko je eksponujemy. Tymczasem zwracając uwagę na to, co w nas najlepsze, dodajemy sobie pewności siebie. Podpowiadamy, jak podkreślić długie nogi.

Minispódniczka podkreśli długie nogi

Oczywiście, minispódniczka nie jest opcją dla każdej z nas. Nie każda kobieta dobrze czuje się w takiej długości. Poza tym krótka spódniczka nie nadaje się do pracy. Niemniej warto nosić ją po wyjściu z biura, gdy idziemy na spotkanie z przyjaciółką czy na zakupy do galerii handlowej. Minispódniczka podkreśli długie nogi i doda nam pewności siebie.

Minispódniczka podkreśli długie nogi

Zdjęcie autorstwa Jeff Denlea z Pexels

Jak podkreślić długie nogi? Krótka sukienka

Skoro minispódniczka podkreśla długie  nogi, to dlaczego nie sięgnąć by po krótką sukienkę? Warto jednak wybierać takie z odcięciem w talii, ponieważ wówczas tworzymy iluzję, że nasze nogi są jeszcze dłuższe. Także wszelkiej maści niewielkie rozcięcia z boku mogą dodawać im paru  centymetrów.

Szorty wyeksponują twoje nogi

Nie wszystkie kobiety dobrze czują się w stylu romantycznym, który bazuje na sukienkach i spódniczkach. Jeśli preferujesz bardziej sportowy ubiór, postaw na szorty z wysokim stanem. Z ich pomocą podkreślisz nie tylko długie nogi, ale też talię i krągłe pośladki.  To idealne rozwiązanie, gdy wybieramy się na rower.

Rurki z wysokim stanem optycznie wydłużają nogi

Także spodnie mogą podkreślić nasze nogi, jeśli postawimy na odpowiedni krój. Najlepiej sprawdzą się te o dopasowanym fasonie. Rurki z wysokim stanem eksponują nasze nogi i dodają im centymetrów, ponieważ można odnieść wrażenie, że nasze kończyny zaczynają się już na wysokości pasa.

Buty na obcasie wysmuklają nasze nogi

Jeśli chcesz dodatkowo wydłużyć swoje nogi, do gołych nóg załóż cieliste szpilki. Wówczas będą one stanowiły ich naturalne przedłużenie, przez co twoja sylwetka wyda się dłuższa i smuklejsza.

Włożenie górnej części garderoby do spódnicy czy spodni

Jeśli chcesz optycznie mieć dłuższe nogi, pamiętaj zawsze o tym, aby bluzkę czy koszulę wpuszczać w spodnie czy spódnicę. Dzięki temu nie będzie ona skracała nóg, tylko je wydłużała. Tutaj także tworzysz iluzję, że twoje dolne kończyny zaczynają się na wysokości talii.