Gładkie i jędrne ciało idealnie prezentuje się w bikini czy innych skąpych strojach. Ale co zrobić, kiedy daleko mu do ideału? Wiele kobiet narzeka na cellulit. Jak powstaje cellulit wodny?
Cellulit wodny – problem kobiet
Cellulit wodny wygląda tak samo, jak cellulit tłuszczowy. Nieatrakcyjna skóra, która przypomina pomarszczoną skórkę pomarańczy, zwykle zlokalizowana jest na udach i pośladkach. Kobiety raczej marzą o gładkiej i jędrnej powierzchni skóry, która w stroju kąpielowym prezentuje się nienagannie. Główną przyczyną powstania cellulitu wodnego u kobiet, są zmiany hormonalne. Zaburzenia gospodarki hormonalnej pojawiają się w okresie, jakim jest menopauza. Dlatego wiele pań w wieku menopauzalnym boryka się z tego rodzaju problemami skórnymi.
Jak powstaje cellulit wodny?
Pomarszczona skóra nie pojawia się bez przyczyny. Winowajców możemy szukać w hormonach i lekach, które przyjmujemy. Co ciekawe, cellulit wodny, pojawia się również u szczupłych kobiet. Tonie tylko zmora osób, które mają nieco więcej tkanki tłuszczowej. Przyczyną powstania cellulitu wodnego może być hormonalna terapia zastępcza lub antykoncepcja hormonalna. Dlatego bardzo młode kobiety często borykają się z takim problemem, który jest skutkiem ubocznym stosowanych leków. Dzieje się tak, ponieważ hormony zatrzymują wodę w organizmie, co przekłada się na wygląd skóry. Powodem może być także nieodpowiednia dieta. Słone przekąski i jedzenie typu fast food to najgorsze, co możemy zaserwować naszemu organizmowi. Wówczas zatrzymanie wody w ciele będzie widoczne gołym okiem. Uda, pośladki i brzuch to partie ciała, na których najbardziej uwydatnia się cellulit wodny. Na szczęście są sposoby, które pozwalają na skuteczną walkę z cellulitem.
Jak zlikwidować cellulit wodny?
Przede wszystkim warto zadbać nie tylko o zewnętrzny wygląd ciała, ale zdrowie i pracę całego organizmu. Zmiana diety na pewno wyjdzie nam na dobre. Najlepiej odstawić słone przekąski i zrezygnować z tłustego i niezdrowego jedzenia. Dostarczymy naszemu organizmowi niezbędnych składników i unikniemy zatrzymywania w nim wody. Ryż czy sól to produkty, które powinniśmy mocno ograniczyć lub całkowicie zrezygnować z ich spożycia w codziennej diecie. Skutecznym sposobem walki będzie odstawienie tabletek hormonalnych lub zmiana rodzaju środków z tabletek na plastry. Są równie skuteczne, a nie obciążają tak naszego ciała. W aptekach są dostępne suplementy diety, które pomagają pozbyć się uciążliwego cellulitu wodnego. Jednak zanim rozpoczniemy ich stosowanie, warto skonsultować się z lekarzem. Piękne i gładkie ciało nie musi pozostawać w sferze marzeń. Wystarczy, że będziemy o nie dbały, nie tylko w okresie menopauzy. Dodatkowym działanie będą więc wszelkie kremy czy balsamy ujędrniające. Dostaniemy takie kosmetyki w każdej dobrej drogerii. Wraz z nimi, najlepiej zaopatrzyć się w masażer, który wzmocni efekt, pobudzając krążenie ciała.
Katarzyna Antos