jak-uchronic-sie-przed-zlogami-wapniowymi-w-naczyniach-krwionosnych

Miażdżyca – ta diagnoza przeraża większość z nas. Ograniczamy cholesterol, staramy się zdrowo odżywiać, ale zapominamy, że tłuszcz nie jest jedynym winowajcą zatkanych tętnic. Jaki wpływ na procesy miażdżycowe ma wapń?

Jak przeciwdziałać odkładaniu się wapnia w naczyniach krwionośnych?

Wystarczy przestrzegać prawidłowego poziomu wapnia w organizmie, a także pamiętać o bardzo ważnej i mało docenianej witaminie K2. Dorosły człowiek potrzebuje dziennie ok. 1000 mg wapnia, a już po 50 roku życia zapotrzebowanie rośnie do 1500 mg na dobę. Warto wiedzieć, że w momencie, kiedy dochodzi do niedoboru wapnia w organizmie włączają się mechanizmy pobierające go z tkanki kostnej.

Choć stężenie wapnia we krwi może być prawidłowe grozi to zmniejszeniem gęstości kości i w konsekwencji rozwojem osteoporozy. To dlatego należy przyjmować suplementy o odpowiedniej zawartości wapnia i witaminy K2.

Preparat CaDiK{nofollow} to jeden z niewielu produktów na rynku, który oprócz bezpiecznej dawki wapnia i witaminy D3 zawiera również witaminę K2. Dzięki temu preparat działa wielokierunkowo – powoduje szybkie wchłanianie się wapnia do kości zapobiegając jego odkładaniu się w tętnicach jednocześnie przeciwdziałając osteoporozie.

Wapń w odpowiedniej ilości daje nam mocne i zdrowe kości. Niestety zarówno niedobór, jak i nadmiar wapnia powodują ciężkie skutki uboczne. Ratunkiem dla organizmu jest niepozorna witamina K2 – warto to zapamiętać.

Tekst sponsorowany