Zaczerwienienie na twarzy to dość uciążliwy problem, zwłaszcza jeżeli pojawia się ono często. Dobrze byłoby więc poznać najpowszechniejsze przyczyny tego kłopotu. Jak się okazuje, jest ich naprawdę sporo. Poznanie przyczyn może umożliwić skuteczną walkę z zaczerwienieniem. Szczególnie pomocna okazuje się zmiana trybu życia na zdrowszy. Na uwadze warto mieć na uwadze także stosowanie starannie dobranych kosmetyków, najlepiej tych o naturalnych składach.
Zmiana stylu życia jest ważna
Zaczerwienienie na twarzy może pojawić się między innymi na skutek takich czynników jak:
- nieodpowiednia dieta
- niewłaściwa pielęgnacja albo jej kompletny brak
- schorzenia dermatologiczne i ogólnoustrojowe
- niekorzystne warunki atmosferyczne
- nadużywanie alkoholu
- stres.
Aby móc skutecznie walczyć z zaczerwienieniem skóry twarzy, jak również szyi i dekoltu, warto wyeliminować szkodliwe nawyki. Będzie to na pewno bardzo trudne, ale nie należy się poddawać. Jedynie zmiana stylu życia jest w stanie zagwarantować długotrwały sukces.
Naturalna pielęgnacja może bardzo pomóc
Zaczerwienienie skóry twarzy wymaga również stosowania odpowiednio dobranych kosmetyków. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup zestawu kosmetyków naturalnych. Postawić można na krem na dzień oraz na krem na noc. W niektórych przypadkach wystarczające będzie stosowanie jednego z tych kosmetyków. Jeżeli skóra oprócz zaczerwienienia ma także problem z suchością, warto używać tez profesjonalnych kosmetyków Dermalogica, na dzień, jak i na noc. Oprócz kremu, warto byłoby się zainteresować także serum. Idealnie, jeżeli będzie ono zawierało substancje o właściwościach wzmacniających. Mowa tu między innymi o ekstrakcie z wąkroty azjatyckiej, jak również o kofeinie. Ważną rolę w pielęgnacji cery mającej problem z zaczerwienieniem mogą odgrywać także maseczki. Dobrym pomysłem będą te algowe, typu peel-of. Zazwyczaj mają one formę proszku, który należy mieszać z wodą aż do uzyskania gęstej konsystencji.
W zdecydowanej większości przypadków, maska zastyga na twarzy już po niespełna kwadransie. Dla pewności, warto jednak pozostawić ją na skórze przez dwadzieścia minut. Po tym czasie, należy delikatnie zdjąć maskę z twarzy, zaczynając od dołu. Jedynie systematyczne używanie maski przyniesie w pełni satysfakcjonujące rezultaty. Co do zasady, maski trzeba nakładać na skórę twarzy dwa razy w tygodniu. Dla wzmocnienia efektu, co jakiś czas dobrze byłoby użyć peelingu. Najlepiej, jeżeli będzie to peeling enzymatyczny. Cerze wrażliwej i skłonnej do zaczerwienienia, peeling ziarnisty mógłby bowiem wyrządzić zdecydowanie więcej szkody niż pożytku.
Pełną gamę produktów na zaczerwienioną skórę znajdziesz na stronie: https://dermalogica.pl/27-wrazliwosc-i-zaczerwienienie