W tym tygodniu rozpoczęło się lato. Wreszcie można wyjść z domu w jednej warstwie ubrań. To również doskonała okazja do zrewidowania zawartości swojej garderoby. W upalne dni najlepiej sprawdzają się sukienki. Charakteryzują się wysoką przewiewnością. Ponadto pozwalają zaoszczędzić czas. Otrzymujemy ubranie, które robi całą robotę. Nie musimy się zastanawiać, czy góra pasuje do dołu. Jak powinna być idealna sukienka na lato?
Spis treści:
- Idealna sukienka na lato powinna mieć naturalny skład
- Sukienka na lato – unikaj zabudowanych dekoltów
- Sukienka na lato nie powinna zawierać ciasnych gumek, twardych pasków etc.
- Postaw na sukienkę o luźnym kroju
- Czarna sukienka to kiepski wybór na lato
Idealna sukienka na lato powinna mieć naturalny skład
W sklepach można znaleźć liczne sukienki na lato. Jednak nie wszystkie z nich rzeczywiście nadają się na cieplejszą porę roku. Wiele sukienek na lato jest wykonanych z syntetycznych tkanin takich jak poliester, nylon i elastan. Niewielki dodatek elastanu do bawełny czy wiskozy to dobre rozwiązanie. Dzięki niemu ubranie staje się rozciągliwe, lepiej dopasowuje się do sylwetki i wykazuje mniejszą tendencję do gniecenia się. Jednak poliester i nylon to zabójstwo w upalne dni. W takich materiale okropnie się spocisz, możesz też odparzyć skórę. Poliester i nylon nie należą do przyjemnych w dotyku, co przy dłuższym kontakcie można boleśnie odczuć. Najlepiej, aby sukienka na lato była wykonana z wiskozy, lnu, bawełny, jedwabiu lub lyocellu. W przypadku lnu, bawełny i jedwabiu mamy do czynienia z naturalnymi materiałami. Natomiast lyocell i wiskoza to tkaniny sztuczne, ale nie syntetyczne. Uzyskuje się je z celulozy w wyniku obróbki chemicznej. Zarówno materiały naturalne, jak i sztuczne, są przyjemne dla skóry oraz niezwykle przewiewne, przez co sprawdzają się nawet podczas największych upałów.
Sukienka na lato – unikaj zabudowanych dekoltów
W sieciówkach zapanowała bardzo dziwna moda. Obecnie sukienki na lato mają często mocno zabudowane dekolty przechodzące w stójki, a nawet półgolfy. To kiepskie rozwiązanie na ciepłe dni. Nasza skóra poci się, a na szyi i dekolcie powstają nieestetyczne czerwone grudki, które noszą miano potówek. Dekolt nie musi być głęboki, niemniej sukienka na lato powinna być chociaż delikatnie wycięta pod szyją, aby skóra mogła lepiej oddychać i mniej się pociła.
Sukienka na lato nie powinna zawierać ciasnych gumek, twardych pasków etc.
Niektóre sukienki na lato są wykonane z wiskozy, mają odpowiedni dekolt, ale zawierają elementy ozdobne, które są wyjątkowo mało praktyczne. Dekolt carmen wiąże się z wykorzystaniem gumek, dzięki którym rękawki nie spadają z ramion. Te jednak nie powinny być zbyt ciasne i zbyt grube, bo możemy to boleśnie odczuć, zwłaszcza że podczas upałów w naszym ciele może zatrzymywać się woda, tworząc obrzęki. Także twarde paski, którymi możemy podkreślić talię, nie należą do zbyt praktycznych rozwiązań.
Postaw na sukienkę o luźnym kroju
Sukienki bodycon komplementują naszą kobiecą sylwetkę. Niestety, aby te nie prześwitywały, często wykonuje się je z grubszego materiału, np. bawełny, przez co nie są już tak dobre na upały. Ponadto obcisły krój czyni takie sukienki mniej przewiewnymi. Lepiej postawić na sukienkę o luźniejszym kroju, która podkreśla biust oraz talię, a im niżej, tym bardziej się rozkloszowuje.
Czarna sukienka to kiepski wybór na lato
Na polskich ulicach można spotkać wiele kobiet w czarnych sukienkach. Jednak ich noszenie w upalne dni to prawdziwa męczarnia. Czerń przyciąga promienie słoneczne, a biel je odbija. Jeśli nie chcesz się przegrzać, postaw na białą sukienkę lub jakąś w pastelowym odcieniu.
Postaw na sukienkę z wygodnym wycięciem pod pachami
Nie wszystkie sukienki na lato są praktyczne. Niektóre wrzynają się pod pachami, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale przede wszystkim powoduje ogromny dyskomfort. Warto o tym pamiętać i zwrócić uwagę na to, czy sukienka ma odpowiednie wycięcie pod pachami.