Jakie zalety płyną z wykonywania ćwiczeń na orbitreku

Orbitrek to sprzęt sportowy idealny dla amatorów. Jest łatwy w użytkowaniu i nie wymaga znajomości żadnych zaawansowanych technik sportowych. Pozwala wzmocnić mięśnie, poprawić sylwetkę i spalić zbędne kilogramy. Angażuje całe ciało i nadaje się również jako forma rehabilitacji po przebytych urazach. Szereg zalet płynących z jego użytkowania zachęca do bliższego przyjrzenia się temu urządzeniu. Które plusy przemawiają za jego zakupem i regularnym użytkowaniem?

Po pierwsze: pozwala na spalenie kalorii i wysmuklenie sylwetki

Podczas godzinnego treningu można spalić nawet 500 kalorii. Wielu ekspertów twierdzi, że urządzenie to jest efektywniejsze do odchudzania niż bieżnia czy rower treningowy. Za jego pomocą można spalić tkankę tłuszczową z takich partii jak brzuch, ręce, uda i pośladki. Ważne jest to, że podczas ćwiczeń nie obciążasz ani kręgosłupa, ani stawów. Orbitrek pozwala ładnie wymodelować łydki i uda oraz wyćwiczyć mięśnie ud. Miej na uwadze, że do zgubienia nadmiernych kilogramów niezbędne będą nie tylko regularne ćwiczenia, ale także utrzymanie zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz deficytu kalorycznego. Przydać się mogą również suplementy diety, w tym spalacze tłuszczu – do kupienia w sklepie internetowym https://www.bodypak.pl/pl/spalacze-tluszczu/15929-redin-100-kaps-skuteczny-spalacz-tluszczu.html.

Po drugie: jest mało urazowy i nadaje się dla osób po rehabilitacji 

Na orbitreku wykonuje się ruchy analogiczne do tych, które na co dzień wykonują narciarze biegowi. Ryzyko powstania jakichkolwiek urazów jest naprawdę niewielkie, zwłaszcza że osoba trenująca nie obciąża kręgosłupa i stawów. Orbitrek będzie idealnym sprzętem nawet dla tych użytkowników, którzy nie potrafią ćwiczyć. Na pewno nie zrobią sobie na nim krzywdy. W przypadku osób związanych ze sportem zawodowo orbitrek stanowi wspaniałe narzędzie do rozgrzewki. Pozwala uzyskać ruch i ułożenie ciała najbardziej zbliżone do naturalnego.

Po trzecie: angażuje całe ciało i różne partie mięśni

Z punktu widzenia amatora ćwiczącego w domu orbitrek pozwala zaangażować całe ciało. Nie wymaga wielkich umiejętności i znawstwa w wykonywaniu ćwiczeń. Urządzenie pozwoli wykonać wartościowy trening aerobowy. Jest polecane przez fizjoterapeutów dla osób po urazach. Regularne sesje na orbitreku sprzyjają też wzmocnieniu mięśni brzucha i poprawie równowagi. Ponadto, trening cardio wykonywany na orbitreku, jak na typowe ćwiczenia tlenowe przystało, lepiej dotlenia komórki ciała, wspiera pracę układu krążenia oraz poprawia kondycję organizmu.

O czym warto pamiętać, rozpoczynając ćwiczenia na orbitreku?

Osoby, które właśnie rozpoczynają swoją przygodę z ćwiczeniami na orbitreku muszą mieć na uwadze, aby kontrolować swoje tętno. Do spalania tłuszczu idealne jest to na poziomie 70-80%. Ważna jest również regulacja obciążenia, dobrana do własnych możliwości fizycznych. Do efektywnej pracy nad sylwetką trzeba ćwiczyć przynajmniej przez 40 minut. Im większa regularność ćwiczeń, tym oczywiście lepsze efekty.