kalendarz-ksiezycowy

Kalendarz księżycowy jest oparty na fazach księżyca. Znały go wszystkie ludy starożytności. Co może nam dziś powiedzieć kalendarz księżycowy?

Jak działa kalendarz księżycowy

Od tysiącleci wiadomo, że księżyc wpływa na pływy morskie oraz na cykle biologiczne człowieka. Okazuje się jednak, że nie tylko woda poddaje się władzy naszego satelity. Księżyc ma wpływ na przyrodę, zdrowie ludzkie i urodę. Każda faza księżyca ma swoje specyficzne właściwości. W zależności od fazy, pozycji w zodiaku i pory roku księżyc wysyła do nas sygnały, które odbiera nasze ciało i dusza. Jeśli dobrze poznamy naturalne oddziaływanie księżyca będziemy mogli wykorzystać je do własnych celów.

Wpływ księżyca na zdrowie i urodę

Aby lepiej poznać wpływ księżyca na nasze życie musimy znać właściwości wszystkich jego faz.

  • Nów – w tym czasie najskuteczniejsza jest detoksykacja organizmu. Warto zacząć dbać o siebie, wprowadzać nową dietę, zwiększyć aktywność organizmu czy pozbyć się złych nawyków żywieniowych. W czasie nowiu wszystko to przychodzi z łatwością.

  • Pełnia – wpływa niekorzystnie na nasz sen. Niektórzy podczas pełni lunatykują, inni nie mogą zasnąć. Dużo trudniej goją się rany i zwiększają się krwawienia. Nie warto w tym czasie planować operacji.
  • Księżyc przybywający – w tym czasie wzmacnia się działanie leków i preparatów witaminowych. Trudniej goją się rany i mogą wystąpić pooperacyjne komplikacje.
  • Księżyc ubywający – ma korzystny wpływ na figurę i dietę. Można w tym czasie przeprowadzać operacje, ponieważ rany łatwiej się goją i nie ma komplikacji pooperacyjnych.

Sabina Sosnowska