karboksyterapia-w-sluzbie-zdrowia-i-urody

W 1932 roku po raz pierwszy przeprowadzono karboksyterapię, początkowo zabieg wykorzystywano w leczeniu schorzeń związanych z niewydolnością żylną. Z czasem specjaliści dostrzegli jego dobroczynny wpływ na skórę i włosy.

Wskazania do przeprowadzenia karboksyterapii

Aby uzyskać pożądany efekt należy poddać się serii 10 zabiegów w odstępach tygodniowych. Karboksyterapia nie niesie ze sobą praktycznie żadnych skutków ubocznych, na skórze mogą pojawić się jedynie drobne siniaczki. Zabieg przeprowadza się u osób, które pragną pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, zredukować cellulit, skorygować opadające powieki, pozbyć się ciemnych kręgów pod oczami i zmniejszyć widoczność zmarszczek. Ponadto karboksyterapia przywraca skórze elastyczność i przynosi świetne rezultaty w walce z łysieniem, jest również polecana pacjentom po interwencjach chirurgicznych.

Wśród medycznych przesłanek do przeprowadzenia karboksyterapii wymienia się niewydolność żylną, owrzodzenie cukrzycowe, owrzodzenie żylakowe, zaburzenia krążenia, kurcze kończyn, łuszczycę, odleżyny i trudno gojące się rany.

Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży, osób zmagających się z chorobami serca, ciężką niewydolnością płuc i ciężką niewydolnością nerek.

Obszarami, które mogą zostać poddane karboksyterapii, są:

  • okolice oczu – redukcja zmarszczek, cieni pod oczami, kurzych łapek i przepukliny tłuszczowej pod dolną powieką
  • twarz, szyja i dekolt – zabieg stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, tym samym przyczynia się do zmniejszenia widoczności zmarszczek i regeneracji skóry
  • podbródek – karboksyterapia pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i pobudza syntezę kolagenu
  • owłosiona skóra głowy- zabieg ogranicza wypadanie włosów, wzmacniając ich cebulki. Dwutlenek węgla przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co z kolei zwiększa dopływ tlenu i substancji odżywczych do mieszków włosowych, i pobudza je do zwiększonej aktywności. W wyniku karboksyterapii kondycja włosów ulega poprawie, odzyskują one dawną gęstość i blask
  • brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki- redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu
  • dłonie – zabieg przyczynia się do regeneracji skóry i poprawy jej kolorytu.

Karboksyterapia to zabieg o wielokierunkowym działaniu, który został dokładnie przebadany. Pozwala on w bezpieczny i mało inwazyjny sposób przywrócić skórze młody wygląd, zahamować nadmierne wypadanie włosów i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Karboksyterapia bywa też wykorzystywana w leczeniu niewydolności żylnej, chorób krążenia, łuszczycy, odleżyn i trudno gojących się ran. Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem/kosmetologiem w celu ustalenia obszarów oraz ilości zabiegów.

Więcej o karboksyterapii przeczytasz na stronie SkinClinic.

SkinClinic, artykuł sponsorowany