świąteczne prezenty

Nim się obejrzymy nadejdzie grudzień, a wraz z nim przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dla wielu osób, nieodłącznym ich elementem są prezenty, które chowamy pod choinkę. Kiedy zacząć kupować świąteczne prezenty?

Świąteczne prezenty

Dla dzieci święta bez prezentów są niczym wakacje bez chociażby jednego słonecznego dnia. Nawet drobny, symboliczny upominek wywoła uśmiech na twarzy drugiej osoby. Nie musimy przecież wydawać fortuny na drogie świąteczne prezenty. Dawanie jest miłym gestem, ale zakupy na ostatnią chwilę bywają przytłaczające. Wówczas kupujemy pod wpływem chwili i emocji. Napędza nas stres i to, czy zdążymy z wszystkimi przedświątecznymi obowiązkami. W rezultacie, każdego roku wręcza się mnóstwo nieprzemyślanych prezentów, które tuż po świętach lądują w sklepach jako zwroty czy na internetowych aukcjach. Jak w tym roku uniknąć wpadki i podarować idealne prezenty? Kluczem do sukcesu jest odpowiednie planowanie zakupów na święta. Już dziś pora zastanowić się nad bożonarodzeniowymi prezentami.

Kiedy zacząć kupować świąteczne prezenty?

Oto pytanie, które zadają sobie miliony. Już na przełomie października i listopada warto zrobić listę prezentów. W tym celu pytamy bliskie osoby o czym marzą, czy spodobała się jakaś książka, film lub płyta. Może czekają na premierę, lub planują wybrać się na koncert. To bardzo ważne informacje, ponieważ takie rozeznanie pozwoli nam na wybranie właściwych upominków. Z bliskimi osobami, które dobrze znamy, nie powinniśmy mieć żadnego problemu. Gdy sporządzimy wstępną listę, warto określić budżet, jaki chcemy przeznaczyć na prezenty. Na większe upominki w gronie najbliższych możemy się złożyć. Będzie bardziej ekonomicznie i praktycznie. Osoba obdarowana ucieszy się z jednego większego prezentu bardziej, niż mnóstwa drobiazgów. Jeśli nie chcemy nadwyrężyć grudniowego budżetu, prezenty zacznijmy kupować już w październiku czy listopadzie. Gdy planujemy zakupić książki czy płyty, sprawdźmy ofertę sklepów internetowych. Tego typu księgarnie oferują o wiele niższe ceny i większe promocje, niż sklepy stacjonarne. A zakupy możemy odebrać osobiście, oczywiście za darmo. Oszczędzamy więc czas i pieniądze, ponieważ kupujemy w domu przez Internet. Pomyślmy tylko o tych wszystkich kolejkach przed samymi świętami. Po co mamy w nich stać, skoro lepiej zrobić zakupy wcześniej i szybciej.

Czas na przeceny

Oczywiście wśród osób kupujących prezenty znajdą się i tacy, którzy pragną zaoszczędzić. Przed samym Bożym Narodzeniem możemy liczyć na przeceny. Kolekcje z atrakcyjnymi zniżkami, gadżety, książki, płyty czy kosmetyki – to sprzedaje się wtedy najlepiej. Jeśli mamy jasno sprecyzowane prezenty, warto poczekać. Towar możemy kupić z dużym rabatem. Niestety wtedy łatwo wpaść w zakupowe szaleństwo, więc tutaj także warto robić zakupy online. Wcześniej zapiszmy się do newslettera ulubionych sklepów, a zostaniemy poinformowani o przedświątecznej wyprzedaży. Klienci takich sklepów bardzo często otrzymują różnego rodzaju zniżki i rabaty na zakupy, które z pewnością przydadzą się przed świętami. Dużym plusem jest też możliwość wymiany towaru czy zwrotu. Sprawdźmy więc regulamin sklepu, zanim dokonamy w nim zakupów.

świąteczne prezentyNigdy nie zostawiajmy zakupów świątecznych prezentów na ostatnią chwilę. Boże Narodzenie to szczególny czas, dla rodziny i przyjaciół. Nie warto zaprzątać sobie głowy zakupami, ponieważ ten czas możemy poświecić bliskim. Kupując prezenty wcześniej, będziemy spać spokojnie, a nasi obdarowani z pewnością będą miło zaskoczeni.

Katarzyna Antos