Diagnostyka seksualności bada za pomocą specjalnych urządzeń i aparatur czy seksualność kobiety jest prawidłowa i jak ma się do tego nasz kompleks łechtaczkowy.
Badania diagnostyczne seksualności kobiet – czy aby na pewno potrzebne?
Mając na uwadze anatomię kompleksu łechtaczkowego i rolę jaką odgrywa ten narząd podczas stosunku płciowego, na podstawie odpowiednich badań, lekarze są w stanie ustalić jakie zaburzenia seksualności są lub dopiero rozwijają się u kobiety.
Wśród najpopularniejszych metod diagnostycznych wymienia się ultrasonografię, przepływometrię laserowo-doplerowską, rezonans magnetyczny i fotopletyzmografię. Dzięki nim można zaobserwować wygląd kompleksu łechtaczkowego w czasie różnych stymulacji i na podstawie widzianego na ekranie obrazu orzec o nieprawidłowościach w wyglądzie łechtaczki, świadczących o rozwoju jakiejś choroby.
Widzimy zatem, że badania i temat kompleksu łechtaczkowego nie jest jedynie błahą sprawą czy drugorzędną ciekawostką, a niesie z sobą wiele ważnych informacji i możliwości dla każdej z nas.
Wiadomo nie od dziś, że kiedy wkraczamy w okres menopauzy nasza seksualność również się zmienia. Niektóre kobiety przestają nawet odczuwać potrzebę doznań seksualnych i uważają, że zajmowanie się naprawą ich seksualności jest pozbawione sensu… co jest po prostu bzdurą!
ALNG