kobieto-poznaj-swoja-seksualnosc-cz-2

Brak podniecenia czy przyjemności z seksu nie zawsze jest wynikiem naszej niechęci czy braku odpowiednich bodźców. Może być wynikiem nieprawidłowego funkcjonowania narządów kobiety, choroby lub uszkodzenia. Czy da się to zbadać? Jak to można robić?

Oprócz samych metod diagnostycznych w badaniu seksualności z wykorzystaniem obrazowania łechtaczki niezbędny jest wywiad lekarski. Często u kobiet w okresie okołomenopauzalnym zachodzić mogą zmiany w nastroju wpływające ostatecznie na wynik. Także pacjentki stosujące antykoncepcję hormonalną mogą mieć nieco inne od pozostałych kobiet wyniki.

Jeśli chcemy poddać się kompleksowemu badaniu powinnyśmy zwrócić uwagę na to, czy oprócz samego badania fizykalnego miałyśmy wystarczający wywiad lekarski i dodatkowo kwestionariusz oceniający seksualność. Warto także poddać się takiemu badaniu już w okresie przedmenopauzalnym.

Jeżeli zrobisz to wcześniej możesz zapobiec ewentualnym nieprawidłowościom rozwijającym się z wiekiem i uratować nie tylko swoją seksualność, ale sprawność i zdrowie całego organizmu.

Przeczytaj pierwszą część artykułu!

ALNG