Kosmetyki z kawiorem

Kosmetyki z kawiorem stanowią obiekt pożądania milionów kobiet na całym świecie. Nic dziwnego, wszak tego typu specyfiki wykazują świetne działanie przeciwzmarszczkowe. Kawior możemy też znaleźć w luksusowych kosmetykach przeciwko wypadaniu włosów. Pełni on tutaj silną rolę odżywczą, odbudowującą i regenerującą.  Jak działają kosmetyki z kawiorem?

Spis treści:

  1. Czym jest kawior?
  2. Jak wygląda kawior?
  3. Jak jeść kawior?
  4. Luksusowe kosmetyki z kawiorem – z czego wynika ich wysoka cena?
  5. Świetne kosmetyki przeciwzmarszczkowe
  6. Przeciwtrądzikowe właściwości kawioru
  7. Działanie przeciwzapalne kawioru

Czym jest kawior?

Terminem kawior określamy ikrę ryb, czyli komórki jajowe składane przez samiczki. Ludzie zauważyli, że można z nich pozyskać smaczny i pożywny posiłek. Kawior cieszy się dużą popularnością w Rosji, na Ukrainie i Białorusi. Sięgają po niego również mieszkańcy Europy Zachodniej. Dawniej musieli oni eksportować kawior z Rosji. Obecnie jednak nie jest to konieczne. W Europie Zachodniej założono bowiem liczne hodowle, w których samiczkom ryb podaje się syntetyczne hormony płciowe, które mają na celu doprowadzić do owulacji, co skutkuje zniesieniem ikry. Ta następnie jest zbierana. Co ciekawe, do europejskich liderów w produkcji kawioru zaliczamy nie tylko Włochów i Francuzów, ale też Polaków.

Jak wygląda kawior?

Miłośnicy kawioru dostrzegają różnice pomiędzy ikrą zniesioną przez poszczególne gatunki ryb. Te nie tylko dotyczą zabarwienia, ale też smaku produktu. Wyróżniamy kawior biały, czerwony, złoty i stalowy. Każdy pozyskuje się z innego gatunku ryb. W związku z tym, iż te różnią się rozpowszechnieniem i wielkością populacji, ceny kawioru kształtują się w dość szerokich widełkach. Najtańszy kawior, czyli ten najłatwiej dostępny na rynku, może zakupić praktycznie każdy. Nie stanowi on aż tak dużego obciążenia dla portfela. Jednak już za biały kawior uzyskiwany z rybich albinosów zapłacimy kilka tysięcy euro. Jest to bowiem rzadki produkt.

Jak jeść kawior?

Kawior traktuje się jako dodatek do kanapek. Zamiast twarogu, masła, pasztetu czy pasty jajecznej możemy posmarować kromkę chleba lub plasterek bagietki ikrą ryb. Aby kawior smakował, należy go schłodzić przed posiłkiem. Choć nie jest to wymagane, wiele osób popija go alkoholem – wódką lub wytrawnym winem. Wprawdzie mogłoby się wydawać, że kawior pachnie rybą, czyli dość kontrowersyjnie, ale zazwyczaj ma maślany posmak.

Luksusowe kosmetyki z kawiorem – z czego wynika ich wysoka cena?

Kosmetyki z kawiorem należą do luksusowych. Nie każdy może sobie na nie pozwolić ze względu na wysokie ceny, jakie  przyjmują. Kawior jest produktem kosztownym w uzyskaniu, co przekłada się na cenę samego specyfiku. Za najtańszych krem z ikrą musimy zapłacić co najmniej 300-400 zł.

Świetne kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Choć kosmetyki z kawiorem nie należą do najtańszych, to warto je stosować ze względu na działanie przeciwzmarszczkowe. To jest bardzo silne. Zawdzięczamy je witaminom A, E i D, które pełnią rolę antyoksydantów neutralizujących wolne rodniki. Te reaktywne cząstki znane są z destrukcji, jaką poczynają w strukturach komórkowych, przyspieszając tym samym procesy starzenia się. Wolne rodniki nieustannie powstają w naszym organizmie wskutek przemian metabolicznych i kontaktu z zanieczyszczonym środowiskiem. Dostarczając antyoksydantów, możemy przeciwdziałać ich zgubnym skutkom. Kosmetyki z kawiorem zawierają sporo przeciwutleniaczy, dlatego skutecznie spowalniają proces starzenia się. Dzięki nim zmarszczki na twarzy pojawiają się zdecydowanie później.

Przeciwtrądzikowe właściwości kawioru

Kosmetyki z kawiorem to nie tylko pielęgnacja anti aging, te przynoszą też świetne rezultaty u osób, które walczą z trądzikiem lub atopowym zapaleniem skóry. Ikra ryb stanowi zawiera bowiem kwas alfa-linolenowy, który reguluje wydzielanie sebum. Dzięki temu składnikowi, który wykazuje wysokie powinowactwo do skóry, powstaje mniej łoju, który zapycha ujścia gruczołów łojowych, powodując pryszcze i zaskórniki. Ponadto kwas alfa-linolenowy odbudowuje barierę hydrolipidową, przez co zapobiega wysuszeniu skóry wskutek przeznaskórkowej utraty wody.

Działanie przeciwzapalne kawioru

Stany zapalne skóry stanowią twoją zmorę? Walczysz z AZS, łuszczycą czy trądzikiem różowatym? Koniecznie sięgnij po krem z kawiorem. Ten stanowi bogactwo witamin z grupy B. Te odpowiadają nie tylko za działanie przeciwzapalne, które łagodzi objawy wielu chorób dermatologicznych, ale też odnowę komórkową, przez co sprzyjają odrastaniu włosów i hamują ich wypadanie.

Zapraszamy do lektury:

Jak nawilżyć bardzo suchą skórę?