krioterapia-leczenie-zimnem

Od dawna intuicyjnie wykorzystujemy zimne okłady do zbicia wysokiej gorączki, uśmierzenia bolącej głowy czy tamowania krwi. Nie robimy tego bez przyczyny – niskie temperatury mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Nie tylko leczą, ale i skutecznie zapobiegają chorobom.

Przeciwwskazania

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami do krioterapii są: choroby nowotworowe, ciężkie choroby serca, układu krążenia i układu oddechowego, niedoczynność tarczycy, klaustrofobia, czynna gruźlica, nietolerancja zimna.

Kriodestrukcja

Przy pomocy krioterapii miejscowej leczy się różnego rodzaju schorzenia skórne, zarówno łagodne jak i złośliwe, także zmiany na błonach śluzowych oraz łagodne zmiany nowotworowe w jamie brzusznej. Zabieg polega na zamrożeniu zmienionych komórek i zniszczeniu chorej tkanki. Jest to proces niemal bezbolesny.

Na co dzień również możemy stosować krioterapię – zimne okłady na bolące miejsca czy codzienny zimny prysznic, by poprawić kondycję skóry i poczuć większe orzeźwienie. A zamiast kawy na nogi znacznie lepiej stawia zanurzenie łokci w lodowatej wodzie!

M. Borowik