Krystian Ochman

Wczorajszy półfinał Eurowizji obfitował w emocje. Wyniki głosowania po raz kolejny okazały się sporym zaskoczeniem. Do finału konkursu awansowały kraje takie jak Czechy, Rumunia i Belgia, którym nie dawano zbyt dużych szans. Na szczęście przewidywania bukmacherów sprawdziły się i Krystian Ochman ponownie zaśpiewa swój utwór podczas sobotniego finału. Kto wygra tegoroczny konkurs?

Spis treści:

 1. Upragniony awans Polski do finału Eurowizji!
 2. Krystian Ochman wśród faworytów w rankingu bukmacherów
 3. Konstrakta i jej performance do In corpore sano – czy Europa doceni wysoki artyzm?
 4. Cornelia Jakobs i jej niezwykła barwa głosu
 5. Kto wygra Eurowizję 2022? Kalush Orchestra faworytem bukmacherów
 6. Mołdawia czarnym koniem tegorocznej Eurowizji?
 7. Ballada po niderlandzku – czy porwie Europejczyków?
 8. Faworyci Eurowizji 2022 – Francja
 9. Czy Hiszpania poprawi swoje eurowizyjne statystyki?
 10. Sam Ryder wśród faworytów Eurowizji
 11. Czy Mahmood i Blanco zapewnią Włochom kolejne zwycięstwo na Eurowizji?

Upragniony awans Polski do finału Eurowizji!

Na awans Polski do finału Eurowizji czekaliśmy aż 5 lat. Zarówno Gromee z taneczną muzyką, jak i folkowa Tulia to artyści, którzy swoją przygodę z konkursem zakończyli w półfinale. Krystian Ochman odwrócił ten niekorzystny trend, zapewniając Polsce udział w wielkim finale Eurowizji. O naszym rodaku mówi się także w kontekście wygranej konkursu. Dawno polski występ nie cieszył się takim zainteresowaniem wśród zagranicznych fanów i dziennikarzy.

Krystian Ochman wśród faworytów w rankingu bukmacherów

Choć Krystian Ochman zachwyca wokalem, a jego występ został starannie dopracowany, to będzie mu bardzo trudno zdobyć Grand Prix. Polak ma bowiem sporą konkurencję. Obecnie znajduje się na 6. miejscu w rankingu bukmacherów. Największe szanse na wygraną daje się Ukrainie. Wynosi ona blisko 60%.  Za nią wymienia się Wielką Brytanię, Szwecję, Włochy, Hiszpanię oraz Polskę.  W tym roku jednak bukmacherzy często się mylą. Pokazał to awans Rumunii czy Islandii. To nie jedyne wtopy bukmacherów.

Konstrakta i jej performance do In corpore sano – czy Europa doceni wysoki artyzm?

Serbia w tym roku postawiła na piosenkę z ważnym przesłaniem, która doczekała się niezwykle ciekawej oprawy scenicznej. Konstrakta siedzi na krześle pośrodku sceny i myje ręce. Nie każdy rozumie ten performance. Tymczasem artystka porusza kwestię zdrowia i powierzchownego podejścia do tego zagadnienia. Zastanawiamy się, co wzmocni  nasze włosy, poprawi stan cery, a często zapominamy o badaniach profilaktycznych. Piosenkę Serbii In corpore sano można interpretować wielowymiarowo. Znajdzie się tutaj także krytyka służby zdrowia i utrudnionego dostępu do niej. Artystka odnosi się też do obsesji na punkcie zdrowia. Niewątpliwie to utwór, który skłania do refleksji, a dzięki barwnej prezentacji, chwytliwemu refrenowi i klaskaniu w dłonie, może znaleźć się w ścisłej czołówce konkursu. Jeśli wierzyć w teorię, że jako ostatnie są wyczytywane kraje, które wygrały swój półfinał, to Serbia byłaby zwycięzcą wczorajszego koncertu. Konstrakta została wymieniona jako ostatnia finalistka. Występ Serbii cieszy się sporą popularnością na platformie streamingowej YouTube.

Cornelia Jakobs i jej niezwykła barwa głosu

Szwecja jest wymieniana jako trzeci kraj z największymi szansami na wygraną tegorocznej Eurowizji. Niewątpliwie Cornelia Jakobs ma ciekawy występ, chociaż nie towarzyszą jej tancerze. To zasługa świetnie zaplanowanej pracy kamer. Na uwagę zasługuje także głos artyski, w którym można usłyszeć chrypkę. To wyróżnia ją pośród tłumu.

Kto wygra Eurowizję 2022? Kalush Orchestra faworytem bukmacherów

Największe szanse na wygraną ma Kalush Orchestra. To zespół reprezentujący barwy Ukrainy, który łączy folk z nowoczesnymi brzmieniami charakterystycznymi dla rapu. Na scenie zobaczymy także próbkę breakdance`a. Występ jest niezwykle barwny, a piosenka chwytliwa. Po raz kolejny podczas występu naszych wschodnich sąsiadów usłyszymy flet.

Mołdawia czarnym koniem tegorocznej Eurowizji?

Mołdawia może okazać się czarnym koniem konkursu. Przed półfinałem była niedoceniana. Niewątpliwie Zdob si Zdub dużo lepiej wypada na scenie niż na nagraniu studyjnym. To piosenka, która porywa do tańca i zaraża dobrym humorem. To jednocześnie najbardziej optymistyczny utwór  w całej stawce. Z półfinałów odpadło wiele piosenek tanecznych. Awansowały tylko Czechy, Rumunia i Mołdawia. Z tych trzech krajów najciekawiej prezentuje się Mołdawia, która stawia na mieszankę rockowo-folkową. Wokalista Zdob si Zdub urzeka swoją charyzmą.

Ballada po niderlandzku – czy porwie Europejczyków?

Holandia także jest wymieniana wśród faworytów Eurowizji 2022. W tym roku stawia na pełną melancholii balladę wykonaną w całości w języku niderlandzkim. Wykorzystanie mowy ojczystej niewątpliwie dodaje piosence odrobinę tajemniczości.

Faworyci Eurowizji 2022 – Francja

Francja to automatyczny finalista. W tym roku wykona piosenkę po bretońsku, w której można dostrzec elementy etniczne. Jest w niej coś hipnotyzującego, a oprawa sceniczna wyróżnia się na tle konkurencji. Naszym zdaniem Francja to zdecydowanie niedoceniany kraj w tegorocznej stawce.

Czy Hiszpania poprawi swoje eurowizyjne statystyki?

Chanel, która broni barw Hiszpanii, porywa żywiołowym tańcem i wpadającym w ucho refrenem. To mocna propozycja, jednak w przeszłości takowe już zdarzały się na Eurowizji i nie odnosiły sukcesu. Naszym zdaniem Hiszpania nie skończy w tym roku z zerowym dorobkiem punktów z televotingu, ale nie wygra Eurowizji. Są bowiem ciekawsze prezentacje sceniczne.

Sam Ryder wśród faworytów Eurowizji

Sam Ryder cieszy się dużą popularnością poza granicami kraju. Znany jest głównie z wykonywania coverów. Jego Spaceman może spotkać się z dużym zainteresowaniem Europejczyków. To utwór wpadający w ucho.

Czy Mahmood i Blanco zapewnią Włochom kolejne zwycięstwo na Eurowizji?

Włochy pragną powalczyć o kolejną wygraną. W tym roku stawiają na męski duet. Mahmood już występował na Eurowizji, kilka lat temu zaprezentował utwór Soldi. Natomiast Blanco to raper cieszący się dużą popularnością wśród młodych Włochów. Ich ballada wpada w ucho, ale tym, co przykuwa wzrok, jest niezwykła atmosfera, jaką można wyczuć między artystami występującymi na scenie.