kwas-hialuronowy-skuteczny-nie-tylko-dla-cery

Kwas hialuronowy obok kolagenu jest jednym z najważniejszych składników skóry. Dzięki zdolności do wiązania wody odpowiada za odpowiednie nawilżenie i elastyczność skóry. Jego zawartość w tkankach z wiekiem maleje, a w okresie menopauzy następuje jego gwałtowny spadek. Nie bez powodu kwas hialuronowy stał się składnikiem wielu kremów czy maseczek do twarzy. Zastosowanie kwasu hialuronowego jest jednak dużo szersze.

1. Kosmetyka

Kosmetyki zawierające kwas hialuronowy doskonale nawilżają dojrzałą skórę, dzięki czemu staje się ona gładka, jędrna i elastyczna. Dzięki temu wygląda zdrowiej i młodziej. W kosmetyce estetycznej kwas hialuronowy jest składnikiem profesjonalnych preparatów odmładzających służących do wypełniania zmarszczek i powiększania ust. Zabieg wstrzykiwania kwasu w skórę, polega na wypełnieniu powstałych załamań naskórka czyli zmarszczek przez dostarczenie mu zastępczej dawki kwasu hialuronowego, co gwarantuje przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia tkanek skóry i wygładzenie zmian. Kwas hialuronowy wykorzystuje się również do wypełniania ust oraz powiększania biustu.

2. Okulistyka

Kwas hialuronowy jest składnikiem tzw: filmu łzowego i dlatego też jest powszechnie stosowany w płynach do soczewek kontaktowych i kropli do oczu. Jego głównym zadaniem jest nawilżenie powierzchni oka, wspomaganie regeneracji tkanek oka ochrona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Jest również stosowany w chirurgii laserowej oka jako składnik preparatów ochronnych.

3. Gojenie Ran

Kwas hialuronowy znalazł też szerokie zastosowanie w procesie gojenia ran co jest powszechnie wykorzystywane w profilaktyce i leczeniu uszkodzeń skóry i błon śluzowych o różnej etiologii min w oparzeniach, owrzodzeniach, radio- chemioterapii, w ginekologii. Kwas hialuronowy stosowany w miejscu powstania rany zdecydowanie przyspiesza proces gojenia zapobiega bliznowaceniu.

HydroVag