laserowe-leczenie-zylakow

Żylaki to już choroba cywilizacyjna XXI wieku. Przyczyną żylaków są predyspozycje genetyczne, ale w większości przypadków są konsekwencją siedzącego trybu życia, małej dawki ruchu, niewłaściwej diety i nadmiaru używek. Jeśli jednak się pojawiły, to należy je leczyć, i to jak najszybciej.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. specjalista wprowadza do chorej żyły cienką rurkę, która jest połączona z laserem. Promienie tego lasera są skierowane na żyłę, czego skutkiem jest ich zamknięcie od wewnątrz.

Wiązka światła jest nakierowana naczynie krwionośne. Lekarz przez cały zabieg kontroluje za pomocą obrazowania ultrasonograficznego na co jest skierowany laser. Dzięki temu nie ma takiego ryzyka, że inne tkanki zostaną poparzone.

Jedyny ślad, który pozostaje po tym zabiegu, to niewielkie nacięcie, które po jakimś czasie zanika (ulega zabliźnieniu).

Zaletą lasera jest to, iż likwiduje on przyczynę choroby, a nie tylko naprawia skutki. I to czyni go tak skutecznym.

Po zabiegu

Po zakończeniu zabiegu lekarz zakłada pacjentowi specjalną opaskę na operowane miejsce. Dzięki temu zwiększa się efektywność zabiegu laserowego usuwania żylaków. Po zabiegu pacjent pozostaje kilka godzin w szpitalu, a później udaje się do domu.

Sabina Sosnowska