Kobiety, które przechodzą menopauzę, często borykają się z uciążliwymi dolegliwościami. Choć suplementy diety na bazie fitoestrogenów łagodzą objawy menopauzy, panie nie są do nich przekonane, ponieważ obawiają się skutków ubocznych.
Czy przyjmowanie Liguninu wpłynie też pozytywnie na stan włosów i paznokci
Zaburzona gospodarka hormonalna jest jednym z wielu czynników wpływających na przyspieszenie starzenia się organizmu. Dostępne wyniki badań jednoznacznie potwierdzają, że estrogeny wpływają na kondycję włosów, pigmentację, elastyczność jak i nawilżenie skóry. Niedomiar estrogenów jest istotną przyczyną wysuszenia, wiotkości jak i obniżenia sprężystości skóry.
Lignany lniane wykazują wysoką siłę przeciwutleniającą, neutralizując nadmiar wolnych rodników. Wolne rodniki wpływają destrukcyjnie zarówno na nasz układ odpornościowy, krwionośny, nerwowy jak i na stan naszych włosów, skóry i paznokci. Stosując suplement diety Ligunin możemy w pośredni sposób wspomóc stan naszej skóry, włosów czy paznokci. Trzeba jednak zaznaczyć, że suplement diety jest wsparciem naszej codziennej diety, uzupełnieniem występujących niedoborów.
Suplement diety Ligunin zawiera lignany lniane – silne przeciwutleniacze (pięciokrotnie silniejsze od witaminy E). Przeciwutleniacze chronią nasz organizm przed wolnymi rodnikami. Wolne rodniki zakłócają procesy odnowy i mechaniznów obrony. Dochodzi do zaburzenia syntezy kolagenu i uszkodzenia struktur elastyny. Doprowadza to do osłabienia kondycji włosów, które tracą swój blask i witalność, a także do pogorszenia stanu paznokci. Uzupełnienie diety w lignany lniane wpływnie pozytywnie na kondycje włosów i paznokci.
Czy przed rozpoczęciem stosowania Liguninu powinnam zbadać poziom hormonów w organizmie?
Jeśli pozostaje Pani pod opieką lekarza i uzna on to za konieczne, należałoby zbadać poziom hormonów w organizmie.
Tekst sponsorowany