lipoliza-bezoperacyjna-metoda-usuwania-tkanki-tluszczowej

Wiele kobiet marzy o idealnej figurze, ale mimo stosowania diet i ćwiczeń nadmierna tkanka tłuszczowa na brzuchu, udach czy pośladkach nie zmniejsza się. Dziś nie trzeba wybierać się już na odsysanie tłuszczu by to zmienić. Wystarczy poddać się lipolizie.

Jak działa lipoliza?

Lipoliza jest bezoperacyjną metodą medycyny estetycznej na usunięcie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. W zależności od rodzaju lipoterapii jest kilka metod jej stosowania. Każda ma jednak na celu to samo – rozpad tkanki tłuszczowej na czynniki, które w łatwy sposób zostaną rozłożone oraz wydalone z organizmu.

W ten sposób zabieg jedynie inicjuje procesy, które ciało wykonuje samo. Rezultatów nie widać wprawdzie od razu i często trzeba dwóch lub więcej zabiegów dla lepszych efektów, ale jest to z pewnością o wiele mniej inwazyjna metoda, niż liposukcja (odsysanie tłuszczu).

Metody lipoterapii

Tradycyjna lipoliza nazywana jest iniekcyjną (igłową) i polega na wstrzyknięciu odpowiedniej substancji do tkanki tłuszczowej, która pobudza ją do redukcji. Zabieg jest odczuwany jako średnio bolesny, zwykle trzeba go powtórzyć kilkakrotnie dla wymiernych efektów. Innym typem jest elektrolipoliza czyli zabieg z zastosowaniem impulsów elektrycznych.

Monika Witczak