Bardzo często nie doceniamy roli, jaką odgrywają perfumy w codziennym życiu. Te nie tylko poprawiają nam nastrój, przywołują miłe wspomnienia, ale też dodają pewności siebie i mogą służyć kreowaniu własnego wizerunku. Czy warto inwestować w luksusowe perfumy, których ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy?
Spis treści:
- Magia perfum – jak wygląda w praktyce?
- Perfumy sposobem na pewność siebie
- Wyrażanie osobowości poprzez ulubione perfumy
- Jak perfumy uruchamiają wspomnienia?
- Kreowanie wizerunku z użyciem perfum
- Dlaczego luksusowe perfumy są tak drogie?
- Poznaj kosztowne składniki perfum!
Magia perfum – jak wygląda w praktyce?
Zastanawiasz się, na czym polega magia perfum? Ich moc najlepiej odzwierciedla prosty przykład zaczerpnięty z życia. Czy nie zdarzyło ci się zagadać do obcej kobiety tylko dlatego, że twoim zdaniem pachniała oszałamiająco i po prostu musiałaś uzyskać namiar na tę kompozycję? Skoro perfumy potrafią przełamać nieśmiałość i nasze wewnętrzne opory, to znaczy, że siła ich oddziaływania jest potężna.
Perfumy sposobem na pewność siebie
Masz przed sobą trudny dzień w pracy? A może czeka cię spotkanie z ważnym klientem? W takich sytuacjach pewność siebie jest ze wszech miar pożądana. Niestety, nie zawsze potrafimy ją naturalnie wykrzesać z siebie. Nasza samoocena często pozostawia wiele do życzenia. Kto jednak powiedział, że nie możemy wykorzystać sprawdzonych trików? Dobrze dobrane perfumy dodają pewności siebie, podobnie jak świetnie skrojona sukienka, marynarka czy czerwona pomadka. Ponadto ich składniki wykazują działanie aromaterapeutyczne. Mogą uspokajać lub pobudzać do walki.
Wyrażanie osobowości poprzez ulubione perfumy
Czy zauważyłaś, że w określonych sytuacjach sięgasz po te same perfumy? Np. inny zapach gości na twojej skórze podczas ważnych spotkań służbowych, a inny wówczas, gdy czeka cię randka z mężem. Zapewne za każdym razem poprzez zapach chcesz wyrazić swoją osobowość i emocje, jakie wzbudza w tobie dana okoliczność. Na randce z mężem pragniesz podkreślić swoją zmysłową naturę, na spotkaniu służbowym stanowczość i kompetencje.
Jak perfumy uruchamiają wspomnienia?
Perfumy uruchamiają też wspomnienia zmagazynowane w naszych umysłach. Niektóre z nich są przyjemne, vide spotkania ze znajomymi w trakcie studiów. Inne mogą natomiast powodować nieprzyjemny ucisk w brzuchu, gdy kojarzą się z byłym, który stosował wobec nas przemoc psychiczną. Po te pierwsze chcemy sięgać jak najczęściej. Natrafienie na te drugie na środku ruchliwej ulicy potrafi zepsuć nastrój.
Kreowanie wizerunku z użyciem perfum
Perfumy pomagają w kreowaniu wizerunku. Delikatne zazwyczaj utożsamiamy z subtelnością. Natomiast mocne ze stanowczością i pewnością siebie. Choć perfumy z nutką pieprzu mogą wydawać się zbyt ostre do pracy, to na spotkanie biznesowe stanowią świetną opcję, gdyż demonstrują naszą moc.
Dlaczego luksusowe perfumy są tak drogie?
Luksusowe perfumy dla wielu z nas znajdują się poza zasięgiem ze względu na swoje ceny. Co sprawia, że za niektóre flakony musimy zapłacić kilka tysięcy złotych? Niewątpliwie kluczową rolę odgrywają tutaj składniki perfum. Te mogą mieć charakter syntetyczny, wówczas zazwyczaj ich cena jest niższa, chyba że ich pozyskiwanie w formie trwałej wymaga sporych nakładów środków. Składniki perfum to również naturalne olejki eteryczne, które potrafią nas wnieść na wyższy poziom olfaktorycznej przyjemności. Luksusowe perfumy to także piękne zaprojektowane flakony, których produkcja kosztuje i to niemało. Do tego dochodzi renoma marki oraz gwiazdy zaproszone do kampanii reklamowej. Ich wynagrodzenie nawet w przypadku tanich perfum potrafi znacznie wywindować ostateczną cenę.
Poznaj kosztowne składniki perfum!
Luksusowe perfumy często zawierają luksusowe składniki, które nadają im niepowtarzalną woń, w której pragniemy się zanurzyć. Należy wymienić tutaj oud wykorzystywany w kompozycjach z nutką Bliskiego Wschodu. Składnik ten pozyskuje się w dość niecodzienny sposób, pochodzi bowiem z żywicy, jaka wydziela się wskutek ataku określonego gatunku pleśni na drzewo agarowca. Ambra kojarzy się ze zmysłowym aromatem perfum. Pierwotnie pozyskiwano ją z odchodów kaszalotów, które uległy zatruciu pokarmowego. Później jednak zwierzęta zaczęto zabijać, co uznano za niehumanitarne i zaczęto wspomagać się syntetycznym odpowiednikiem ambry. Ten w niczym nie ustępuje oryginałowi. Luksusowe perfumy często zawierają naturalne olejki eteryczne z jaśminu czy irysów. Wspomniane kwiaty kwitną przez kilkanaście dni w roku, przez co uzyskiwane komponentów zapachowych jest dość kosztowne.