Przyczyny łzawienia oczu mogą być bardzo rozmaite. W grę wchodzą stany zapalne, alergiczne i różne choroby narządu wszroku. Sprawdź czy jesteś narażone na łzawienie oczu i jak wtedy należy postępować? Czy znasz sposoby na łzawiące oczy?
Wiosna i lato – zmora alergików
To okres dość trudny dla osób, które są uczulone na pyłki i alergeny. Tych dostarczają kwitnące drzewa i kwiaty. Można spróbować kilku sposobów w tym okresie. Pomocne będą wspomniane już krople (tzw. sztuczne łzy), które dostępne są w aptekach bez recepty – przepłukujemy nimi oczy, by pozbyć się pyłków.
“Alergicy”: /natura/uwazaj_chemia_/dlaczego_coraz_wiecej_ludzi_choruje_na_alergie_.html którym zwykłe krople nie pomagają, muszą przyjmować leki przepisane od alergologa. Można sobie pomóc minimalizując efekty przebywania na dworze w okresie wiosenno-letnim – twarz w miarę możliwości zakrywając, a po powrocie do domu dokładnie ją obmyć.
Takie czynniki atmosferyczne jak upał i silne słońce, wiatr – tak charakterystyczne przecież dla pory wiosenno-letniej, również nie działają korzystnie na oczy. W takiej sytuacji nie można zapominać o przykryciach głowy, przy okazji dbając o cień dla oka (np. czapka z daszkiem czy kapelusz plażowy). Absolutną koniecznością są też dobre okulary przeciwsłoneczne z chroniącym wzrok filtrem.
Anna Konopka