makijaż

Makijaż powinien podkreślać naturalne piękno kobiety, a nie ją szpecić. Niestety nawet najlepszym zdarzają się błędy, które dostrzegają także mężczyźni. Makijaż, który odstrasza facetów raczej nie jest najlepszą wizytówką. Jakie błędy najczęściej popełniają kobiety?

Przerysowane brwi

Zmora wielu kobiet, zarówno młodych jak i tych starszych. Nie dość, że brwi mogą być narysowane, dość karykaturalnie, to w dodatku możemy je przerysować. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków do stylizacji brwi, więc łatwo przesadzić z ich ilością. W tym przypadku zalecamy jednak umiar, bo zbyt nienaturalne brwi wyglądają okropnie i tylko nas oszpecą.

Doczepiane rzęsy

Obecnie modne jest przedłużanie czy zagęszczanie rzęs. O ile naturalny efekt rzeczywiście poprawia spojrzenie i jest ratunkiem dla pań, które mają słabe i rzadkie włoski, z zabiegiem łatwo przedobrzyć. Zbyt gęste, wręcz z kilometra zauważalne, czarne rzęsy nie dodają nam uroku i nie są wcale sexy. Obciążają oko i kompletnie nie pasują do pięknej buzi. Przy przedłużaniu rzęs warto iść w stronę jak najbardziej naturalnego efektu.

Grube kreski

Znacie ten ból malowania idealnej kreski na powiece? Miłośniczki kociego oka potrafią godzinami stać przed lustrem, w celu narysowania perfekcyjnej linii. Gdy ta wymyka się spod kontroli, powstają zbyt długie i grube kreski, wykonane zwykle czarnym eyelinerem. Taki makijaż jest za mocny i nie wygląda dobrze. Idealna kreska nie powinna być zbyt gruba i za długa.

Nieudane konturowanie

Odkąd konturowanie stało się modne, powstało mnóstwo tutoriali, jak je wykonywać. Mamy jednak wrażenie, że niektóre z kobiet zbyt serio traktują ten temat. Umiejętnie wykonturowana twarz nie będzie zawierać widocznych śladów kosmetyków. A panie nakładają za dużo kosmetyków lub źle je blendują. Efektem są różnokolorowe plamy, a nie zjawiskowy i modny makijaż.

Ociekający błyszczyk

Ociekający błyszczyk nigdy nie będzie wyglądał dobrze. Dlaczego kobiety nakładają zbyt dużą ilość tego kosmetyku? Przecież lepiej dołożyć później, niż przesadzić na wstępie. To samo dotyczy się przerysowania ust szminką. Możemy je odrobinę powiększyć, ale nie aż tak, by wyglądać jak po nieudanym botoksie.

Za ciemny podkład

Jeden z częstych błędów, czyli niedopasowany do koloru cery podkład, który wygląda niczym maska. Podobnie jest z samoopalaczem. Wówczas na twarzy widoczne są plamy czy warstwa kosmetyku. A nie o to chodzi w subtelnym makijażu.

Za długie paznokcie

makijaż który odstrasza facetówEra długich tipsów już dawno minęła. Naturalne, za długie paznokcie też nie są w modzie. Takie szpony odstraszają, a nie przyciągają facetów. Paznokcie powinny być przede wszystkim zadbane, równo opiłowane i najlepiej pomalowane. A co do długości, nie bierzmy przykładu z bajkowych wiedźm.

Katarzyna Antos