Zbliżasz się już do emerytury i chciałbyś zapewnić spokój nie tylko sobie, ale swoim bliskim? Jest na to sposób, a mianowicie polisa na życie. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twoja rodzina nie zostanie bez pomocy finansowej np. w przypadku Twojej śmierci. Kto może wykupić polisę, a także ile kosztuje, dowiesz się tego po lekturze tego artykułu.
Polisa na życie – kto może ją wykupić?
Panuje przekonanie, że właścicielem polisy na życie może być jedynie osoba pomiędzy 18 a 60 rokiem życia, jednak są towarzystwa ubezpieczeniowe, które kierują swoją ofertę do osób starszych. Polisę można wykupić samodzielnie, ale także może być prezentem od bliskich. Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że ubezpieczenie seniora może być nie tylko droższe, ale także obejmować inny zakres. Zazwyczaj nie otrzymamy pieniędzy np. za pobyt w szpitalu lub zachorowanie na jedną z ciężkich chorób jak np. nowotwór. Taki przywilej skierowany jest do osób młodszych. W przypadku sześćdziesięciolatków będzie to przede wszystkim pomoc finansowa dla rodziny w przypadku ich śmierci. Pieniądze te mogą być wykorzystane na pokrycie kosztów pochówku oraz spłatę rachunków bieżących zmarłego seniora. Trzeba jednak pamiętać, że dobra polisa na życie dla seniora wymaga dokładnych poszukiwań. Warto zapoznać się z ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych i skrupulatnie porównywać oferty. W tym celu przydatna może być porównywarka cenowa. Pomoże Ci ona nie tylko zaoszczędzić czas, jaki spędziłbyś na chodzenie z miejsca w miejsce i szukanie polisy, ale także dzięki przejrzystym zestawieniom, pokaże, która oferta jest dla Ciebie najkorzystniejsza.
Ile trzeba zapłacić za dobrą polisę na życie?
Ceny polisy na życie są bardzo różne. Każda firma ubezpieczeniowa kieruje się swoimi kryteriami podczas wyceny. Zazwyczaj jednak na jej koszt mają wpływ:
- Wiek osoby, która ma być objęta polisą;
- Suma, na jaką dana osoba będzie ubezpieczona;
- Stan zdrowia.
W przypadku ceny polisy, wiek zawsze ma znaczenie. Im osoba jest starsza, tym więcej będzie musiała zapłacić i tym mniejszy będzie zakres ubezpieczenia. Kolejną ważną kwestią jest suma, na jaką chce się ubezpieczyć. Im wyższa, tym składka będzie rosła. Pod uwagę będzie brany także stan zdrowia. Osoby nieposiadające żadnych chorób przewlekłych mogą liczyć na mniejszą cenę. Pomiędzy ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych, bywają duże różnice w cenie polisy i jej zakresie, dlatego zawsze zapoznaj się z co najmniej kilkoma i dokładnie czytaj warunki.
Polisa na życie dla seniora – czy warto?
Polisa na życie to coś, na co warto się zdecydować. Daje ona pewność, że w przypadku śmierci, nasi bliscy nie będą musieli nadszarpywać swojego budżetu, by spłacić nasze zobowiązania czy zorganizować pochówek. Oczywiście, zanim podpiszesz umowę, musisz dokładnie sprawdzić jej warunki oraz przeanalizować swoje możliwości finansowe. Priorytetem zawsze są jedzenie, leki i bieżące rachunki za prąd czy wodę. Jednak jeśli Twój budżet pomimo zakupu dobrej polisy, nie będzie zbyt mocno nadszarpnięty, to zdecydowanie warto ją zakupić.