mlodsza-skora-z-owocem-granatu

Pierwsze wzmianki o owocu granatu znajdziemy już w starożytnych księgach takich jak Biblia, Sanskryt, Odyseja Homera czy Tora. Owoc ten jest także znany z malowideł greckich i egipskich. W nowożytności ozdabiano jego rysunkami książki z baśniami i opowieściami, jak również wykorzystywano do zdobień w architekturze.

Oba kwasy działają również przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i chronią przed rakiem skóry. Ekstrakt z owocu granatu zarówno spożywany doustnie jak i stosowany przezskórnie ma liczne właściwości lecznicze, regeneracyjne i ochronne m. in. przyspieszanie gojenia ran i podrażnień, aktywacja procesów naprawiających skórę, zwiększa syntezę kolagenu i elastyny co powoduje wygładzenie zmarszczek oraz wzrost gęstości i elastyczności skóry, nawilżanie i ujędrnianie skóry, odżywianie i rewitalizowanie skóry zmęczonej lub przedwcześnie starzejącej się, ściąganie i zmniejszanie porów, działanie przeciwzapalnie, odkażająco i bakteriostatycznie, poprawianie ukrwienia i kolorytu skóry a także łagodzenie blizn, zmian skórnych i stanów zapalnych skóry.

W owocach granatu występują również cenne kwasy Omega – Omega-9 (kwas oleinowy), Omega-6 (kwas linolowy) i duże ilości Omega-5 (kwas punikowy) o podobnych właściwościach odbudowujących jak kwasy cytrynowy, elagowy i ursolowy. Obok witaminy C w wyciągach z owocu granatu znajdziemy także witaminę E, znaną ze swych właściwości leczniczych, zwłaszcza jeśli chodzi o skórę. Kosmetyki z owocem granatu nie tylko nawilżają i odżywiają oraz reperują zniszczenia skóry ale też mogą być stosowane jako naturalne filtry przeciwsłoneczne chroniące przed uszkodzeniami i rakiem skóry.

ALNG