moc-pozytywnego-myslenia

Pozytywne myślenie kojarzy się zazwyczaj ze stawaniem przed lustrem, patrzeniem sobie w oczy i powtarzaniem w kółko, że wszystko będzie dobrze. Żeby to było takie proste! Na szczęście pozytywnego myślenia da się nauczyć.

Sztuka pozytywnego myślenia to przede wszystkim wytworzenie w sobie gotowości do zmiany, umiejętność wyszukiwania rozwiązań zamiast przewidywania strat oraz sprawne rozwiązanie problemów, które nas pętają.

Naucz się pozytywnego myślenia

Bardzo często myślenie pozytywne mylone jest z myśleniem magicznym, które polega na tym, że wymyślamy sobie jakieś konkretne, idealne rozwiązanie naszych wszystkich problemów i tracimy czas na realizację nierealnego marzenia… albo od razu się poddajemy.

Nie wystarczy wymarzyć sobie, że jeśli pojedziemy w inne miejsce, wszystko będzie dobrze – będziemy mieć fajniejszych znajomych, lepszy kontakt z mężem, dziećmi… a po przyjeździe bardzo szybko okazuje się, że znowu jest tak samo. To właśnie jest myślenie magiczne! To tak, jakby osoba z bardzo dużą nadwagą szukała idealnego leku na nadciśnienie, zamiast zmienić dietę i zacząć ćwiczyć.

Aby myśleć pozytywnie, trzeba przede wszystkim działać pozytywnie, nastawić nasz umysł na dostrzeganie rozwiązań i motywowanie się, by mieć siłę je wprowadzić w życie. Pomogą nam w tym proste ćwiczenia. Podkreślam – pomogą, bo na pewno nie rozwiążą magicznie naszych wszystkich problemów.

Joanna Pastuszka-Roczek