Najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe dla kobiet po 50

Zmarszczki to jeden ze znaków, że nasza skóra autentycznie się starzeje i traci swoją młodzieńczą jędrność. To naturalny proces działania wolnych rodników, zmniejszenia częstotliwości syntezy kolagenu i innych procesów starzenia się skóry. Zmarszczki pojawiają się z wiekiem, ale sprzyjać temu mogą inne działania, jak: zła dieta, nieregularny sen czy małe ilości pitej wody. Ten proces można jednak opóźnić dzięki kremom przeciwzmarszczkowym, dobranym odpowiednio do naszej cery.

Rodzaje zmarszczek

Istnieje kilka rodzajów zmarszczek, które wyróżniamy ze względu na przyczynę ich powstania. Pierwsze, to zmarszczki mimiczne, powstają najwcześniej, bo już po 25 roku życia. Ich ulokowanie to najczęściej okolice nosa, ust, czoła i oczu (tak zwane kurze łapki). Powstają w wyniku naturalnych ruchów mięśni twarzy, podczas uśmiechania się, czy marszczenia czoła. Kolejnym rodzajem są zmarszczki, które pojawiają się na skutek braku używania filtrów przeciwsłonecznych. Promienie UV, które przenikają do naszej skóry w dłuższej perspektywie mają niekorzystne skutki dla jej kondycji. Dlatego tak ważne jest używanie filtrów już w młodym wieku i nie tylko podczas sezonu letniego, ale w ciągu całego roku. Nawet najmniejsze stężenie światła może wyrządzić krzywdę Naszej skórze po kilku latach. Warto używać kremów powyżej 40 SPF. Ostatnie to zmarszczki strukturalne, inaczej określane – grawitacyjnymi. Pojawiają się później i są następstwem naturalnych procesów starzenia się  skóry. 

Jak walczyć ze zmarszczkami?

W Polsce istnieją punkty komputerowego badania skóry. Przez jej prześwietlenie eksperci są w stanie ocenić jakość skóry, jej elastyczność i polecić składniki, które jak najbardziej korzystnie będą wpływać na dalszy wygląd cery. Przed doborem kosmetyków do pielęgnacji warto skorzystać z takiej usługi, by jak najbardziej zmaksymalizować i dostosować produkty pod swoje indywidualne potrzeby. W zwalczaniu zmarszczek idealnym rozwiązaniem będzie praktykowanie jogi twarzy czy wykonywanie masaży. Popularne teraz jadeitowe rollery i kamienie gua sha to prawdziwy hit wśród amatorów pielęgnacji skóry.

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe 

Regeneracji skóry sprzyjają codzienne dobre nawyki, jednak oprócz tego niezbędne jest zaopatrzenie się w stosowne kosmetyki, kóre będą miały działanie przeciwstarzeniowe, takie jak: odmładzające esencje, sera do twarzy i kremy przeciwzmarszczkowe. Najlepsze produkty dla kobiet po 50-ce skupione na walce ze zmarszczkami powinny zawierać jak najwięcej składników aktywnych. Powinniśmy unikać parabenów i silikonów, które tworzą sztuczną powłokę, działają tylko chwilowo po nałożeniu, a w dalszej perspektywie niestety tylko zapychają. Zamiast tego należy wybrać kosmetyki bogate w retinol, czyli witaminę A, czy kwas hialuronowy. Retinol działa jak peeling enzymatyczny, odpowiada za odnowę skóry, wspiera produkcję kolagenu, który uelastycznia głębszą warstwę skóry i spłyca zmarszczki. Kwas hialuronowy w odpowiednim stężeniu przenika głębiej, nawilża skórę i zatrzymuje w niej wodę. Kremy przeciwzmarszczkowe powinny być bogate w różnego rodzaju źródła antyoksydantów. Ten składnik zwalcza wolne rodniki, a to ich działanie wpływa na starzenie się skóry. 

Warto akceptować zmiany zachodzące w naszym organizmie. Mimiczne zmarszczki opowiadają Naszą historię, życie pełne uśmiechu i grymasów na twarzy. Jednak nie należy zapominać, że to jednak piękna skóra odejmuje nam lat i dodaje witalności. Choć ze zmarszczkami trzeba się pogodzić, ponieważ się da się zatrzymać procesu ich powstawania, to możemy go skutecznie opóźnić, stosując odpowiednie zabiegi i kremy przeciwzmarszczkowe.