Najmodniejsze paznokcie na jesień

Wciąż mamy lato, możemy wychodzić z domu w zwiewnych sukienkach i wygodnych szortach. Niektórzy wciąż wypatrują swojego wytęsknionego urlopu. Niemniej w mediach coraz głośniej mówi się o trendach na jesień. Te dotyczą różnych dziedzin naszego życia. Niewątpliwie zbliżająca się pora roku wymusi na nas zmianę kolorystyki ubrań na bardziej stonowaną. Kiedy ubieramy beżowe i brązowe trencze, musimy dobrać do nich spokojniejszy manicure. Neony czy soczysta fuksja nie pasują już do tego typu stylizacji. Przedstawiamy najmodniejsze paznokcie na jesień.

Spis treści:

  1. Klasyczny manicure z brokatem
  2. Najmodniejsze paznokcie na jesień. French manicure
  3. Czerwone paznokcie idealne na jesień
  4. Paznokcie z efektem 3D
  5. Najmodniejsze stylizacje paznokci na jesień. Perłowe lakiery do paznokci powracają do łask

Klasyczny manicure z brokatem

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, ale czasem zaczyna nam się nudzić, przez co szukamy bardziej oryginalnych rozwiązań. Dotyczy to również stylizacji paznokci. Klasyczny manicure z użyciem bezbarwnej lub cielistej emalii wygląda elegancko. Jednak dość szybko wywołuje wyraz znużenia na naszej twarzy. Warto nieco zaszaleć. Najmodniejsze paznokcie na jesień to te, których baza pozostaje klasyczna, natomiast charakteru nadaje jej brokat. Ten połyskujący element powinien być jednak użyty w niewielkiej ilości, np. na czubku paznokci. Jeśli podoba ci się klasyczny manicure z brokatem, to tej jesieni będziesz mogła nosić go na co dzień.

Najmodniejsze paznokcie na jesień. French manicure

Francuski manicure wymaga od nas precyzji i specjalnych pasków, które umożliwią nam równą aplikację białej emalii na końcówkach płytki. Choć wygląda dość prosto, to wcale nie tak łatwo jest go uzyskać. W najbardziej pierwotnej wersji naklejamy paski pod tę część końcówki paznokcia, która ma jasny odcień i malujemy końcówkę białą emalią. Gdy ta przyschnie, zdejmujemy paski i malujemy całą płytkę półprzeźroczystym lakierem w cielistym lub lekko różowym odcieniu. French manicure sprawdzi się do pracy, na spotkanie z przyjaciółkami i większe wyjścia. Zawsze prezentuje się z klasą.

Czerwone paznokcie idealne na jesień

Jesień od lat kojarzy nam się z czerwienią. To dość wyrazisty kolor, a zarazem wpisujący się klasyczną elegancję. Co ciekawe, dopuszcza go nawet najbardziej rygorystyczny dress code w korporacjach i urzędach. Czerwone paznokcie ożywiają naszą stylizację opartą na zgaszonych, bazowych kolorach. Ponadto świetnie komponują się z czerwoną szminką. Warto jednak zadbać o dobór właściwego odcienia. Krwista czerwień pasuje paniom o chłodnym typie urody, te mogą też sięgać po tę w malinowym wydaniu. Natomiast kobiety obdarzone cieplejszym typem urody, powinny postawić na odcień z kapką pomarańczowych tonów. W ich przypadku pomidorowa czerwień okaże się najlepszym rozwiązaniem.

Paznokcie z efektem 3D

Wypukłości na paznokciach prezentują się bardzo spektakularnie i sprawiają, że stylizacja paznokci staje się prawdziwą sztuką. Musimy jednak pamiętać, że paznokcie z efektem 3D mogą zaciągać nam rajstopy. Będziemy nimi też zahaczać o pościel i inne materiały, z którymi obcujemy na co dzień. Ponadto trzeba przy nich uważać podczas dotykania twarzy czy oczu, aby nie wyrządzić sobie krzywdy ozdobami.

Najmodniejsze stylizacje paznokci na jesień. Perłowe lakiery do paznokci powracają do łask

Perłowe lakiery do paznokci kojarzą nam się z kwintesencją kiczu lat 90. Wówczas wiele kobiet nosiło biodrówki, topy wiązane na szyi oraz malowało usta, oczy i paznokcie na perłowo. Choć ten trend w stylizacji paznokci może nam się kojarzyć negatywnie, to osoby, które nie dorastały w tamtych czasach, mogą wydobyć z niego wszystko, co najlepsze. Jeśli zakładamy małą czarną lub sięgamy po klasyczną białą sukienkę, to jasnoróżowy lakier do paznokci o perłowym wykończeniu będzie prezentował się stylowo i z klasą. Z kolei perłowe emalie połyskujące w odcieniach złota i srebra sprawdzą się podczas większych wyjść, w tym andrzejek czy wesela. Trzeba jednak zadbać o to, aby nasz strój był klasyczny i elegancki. Inaczej możemy otrzeć się o kicz.