Zmniejszenie produkcji testosteronu z biegiem czasu to dla wielu nieuniknione zjawisko, przysparzające rzeszom mężczyzn poważne problemy. Wraz ze spadkiem produkcji hormonu męskości rośnie natomiast stężenie estradiolu, co przyczynia się do pogorszenie naszego stanu zdrowia.
4 Jedz warzywa takie jak brukselka, kalafior, brokuły i kapusta
Zawarty w nich związek indole-3-carbinol (I3C) pomaga chronić przed wysokim poziomem estradiolu i prawdopodobnie również przed rakiem prostaty, możesz również zaopatrzyć się w niego w formie suplementu.
5 Dbaj o prawidłowy poziom cynku w organizmie
Cynk to bodaj jeden z najważniejszych minerałów dla zdrowia mężczyzny, a jednocześnie tak mało o nim wiemy, dlatego poświęcę mu osobny artykuł. Przede wszystkim cynk jest istotny w utrzymaniu prawidłowej produkcji testosteronu.
6 Dodatkowo stosuj suplementy zawierające pokrzywę oraz buzdyganek (tribulus terrestris)
Badania wykazały, że korzeń pokrzywy hamuje łączenie się testosteronu z białkiem wiążącym hormony płciowe (czyli aromatyzację), podwyższając tym samym poziom aktywnych androgenów we krwi, a buzdyganek zwany powszechnie tribulusem ma właściwości afrodyzjaku i strzeże zdrowia mężczyzny w każdym wieku.
Jest wiele możliwości by poprawić gospodarkę hormonalną u dojrzałych mężczyzn w okresie andropauzy, dlatego warto z nich skorzystać zanim sięgniesz po farmaceutyczny testosteron. Nawet jeśli twój poziom testosteronu nie wróci do stanu z sprzed lat to dzięki nowemu stylowi życia z pewnością będziesz cieszyć się lepszym zdrowiem oraz większą energią życiową.
Borys