naturalne-sposoby-radzenia-sobie-z-objawami-menopauzy

Uderzenia gorąca, zimne poty, problemy z cerą – to tylko część dokuczliwych objawów przekwitania. W jaki sposób sobie z nimi radzić? Dowiedz się, jakie są naturalne sposoby na objawy klimakterium!

Jakie są objawy menopauzy?

Przekwitające kobiety skarżą się przede wszystkim na zmęczenie, rozdrażnienie, problemy z pamięcią. Ich stawy sztywnieją, cera matowieje i pojawia się coraz więcej zmarszczek. Niektóre doświadczają ataków paniki, inne kłopotów ze snem. Najgorzej znoszą nagłe uderzenia gorąca, które ogarniają całe ciało.

Wytwarzany przez jajniki estrogen jest hormonem, który ma największy wpływ na wygląd, zdrowie i samopoczucie kobiety. Jego brak odczuwalny jest praktycznie w każdej sferze życia przekwitających pań.

Jak sobie radzić z menopauzą?

Jednym ze sposobów łagodzenia objawów menopauzy jest hormonalna terapia zastępcza. Polega ona na podawaniu syntetycznych hormonów, identycznych z ludzkimi. Nie wszystkie kobiety dobrze na nią reagują, a samo HTZ nie do końca uznane jest za bezpieczne.

W takiej sytuacji warto sięgnąć po naturalne sposoby łagodzenia objawów menopauzy. Czym jednak zastąpić brakujący estrogen? Odpowiedź znajdziemy w fitoestrogenach, czyli roślinnych odpowiednikach naszego ludzkiego estrogenu.

Oleofarm