nietrzymanie-moczu-podczas-menopauzy-leczenie

Większość pań kojarzy menopauzę ze starością i utratą kobiecości, zwłaszcza, gdy towarzyszą jej uciążliwe zmiany hormonalne, psychologiczne oraz fizyczne. Tymczasem nad wszystkimi zachodzącymi procesami w organizmie można zapanować. Jak bez obaw i z pewnością siebie wejść w nowy etap życia, doradzają eksperci kampanii „CoreWellness- wewnętrzna siła” oraz Stowarzyszenia UroConti.

Wiele prostych ćwiczeń mięśni dna miednicy, z praktycznymi wskazówkami instruktorki fitness, znajduje się w poradniku „Ćwicz mięśnie dna miednicy, to proste!”, dostępnym na stronie www.TENA.pl oraz pod bezpłatnym numerem infolinii 800 60 66 68 (czynna pn.- pt. w godz. 8.30 – 17.30). Tam też można zamówić bezpłatną płytę DVD z ćwiczeniami.

Rzuć palenie! Kobiety, które palą narażają się na przedwczesną menopauzę. Nikotyna przyspiesza starzenie się cery, która szybciej traci swoją elastyczność. Dodatkowo, dym papierosowy drażni drogi oddechowe palaczy przez co wywołuje częsty, silny i uporczywy kaszel, który może przyczynić się do wysiłkowego nietrzymania moczu.

Pamiętaj o badaniach. Regularne konsultacje lekarskie pozwolą Ci kontrolować Twój stan zdrowia. Pamiętaj, aby raz w roku wykonywać USG piersi i narządu rodnego, mammografię, cytologię, morfologię krwi, badanie moczu i stężenie cholesterolu, a także badania hormonalne – zgodnie z zaleceniami ginekologa.

Znajdź czas dla siebie

Wbrew powszechnemu poglądowi, menopauza nie musi być uciążliwym i smutnym etapem w życiu kobiety. Dojrzałość to świetny moment, by przypomnieć sobie o własnych potrzebach i powrócić do zapomnianych pasji.

Tena