odmladzanie-skory-thermage

Z biegiem lat nasza skóra traci na elastyczności, staje się sucha i coraz mniej jędrna. Można temu przeciwdziałać, wykorzystując zabiegi medycyny estetycznej, których efekty widać znacznie szybciej, niż w przypadku kuracji kremami.

Lifting odmładzający

Zabieg Thermage™ to w rzeczywistości nieoperacyjny lifting, stosowany przede wszystkim na twarz. Można jednak wykorzystać jego siłę również na innych częściach ciała. Thermage™ działa tak samo, jak prawdziwy lifting, jednak bez wszystkich minusów operacji. Jest bezbolesny, krótszy, nie wymaga okresu rekonwalescencji, nie pozostawia blizn, opuchlizny, sińców. Dodatkowo jego efekty widać natychmiast po zabiegu, zaś przez następne miesiące ujędrnienie skóry będzie się tylko poprawiać.

Thermage™ wykorzystuje energię fal radiowych w celu zmuszenia tkanek podskórnych do wzmożonej regeneracji. Fale radiowe powodują podgrzanie głębszych warstw skóry. Nie należy się jednak obawiać, że podczas zabiegu pacjent ulegnie poparzeniu. Uniemożliwia to atestowany i specjalnie skonstruowany sprzęt, którym wykonuje się zabieg. Ciepło powoduje podrażnienie komórek, dzięki czemu zaczynają one się regenerować. Zabieg Thermage™ wykonuje się urządzeniami Thermacool TC lub Thermacool NXT, które gwarantują bezpieczeństwo zabiegu jak i specyfikę jego oddziaływania na skórę pacjenta.

Fale radiowe powodują podgrzanie skóry na głębokości do 5mm nawet do 60 stopni Celsjusza. Jednocześnie naskórek jest zabezpieczony przez poparzeniem. Końcówka urządzenia jednocześnie podgrzewa głębsze warstwy skóry i chłodzi sam naskórek. Fale radiowe wpływają na odbudowę skóry poprzez uszkodzenie a następnie zmuszenie do regeneracji kolagenu. Włókna kolagenowe, pod wpływem ciepła, ulegają skróceniu, co poprawia napięcie i elastyczność skóry, zaś fibroblasty zostają pobudzone, żeby wytworzyć nowe włókna. Daje to efekt całkowitego odmłodzenia i ujędrnienia skóry.

Magdalena Walma