Proces resorpcji kości to naturalny stan, który u każdego człowieka postępuje wraz z wiekiem. Jeśli jednak proces ten jest zbyt szybki – rozwija się osteopenia lub osteoporoza. Czym różnią się obie choroby?
Ratunek dla kości
Zarówno osteopenię, jak i osteoporozę można wykryć za pomocą densytometrii – badania gęstości kości. To nieinwazyjne i niebolesne badanie, które pokazuje pełny obraz naszych kości. Po 45. roku życia każda kobieta powinna wykonywać je raz w roku.
Warto wiedzieć, że osteopenia to choroba odwracalna, a z osteoporozą można skutecznie walczyć. Leczenie polega w głównej mierze na przywróceniu kościom ich naturalnej gęstości mineralnej. Dużą rolę odgrywa tu suplementacja preparatami, które zawierają odpowiednią ilość wapnia oraz witamin. Dobrze sprawdza się preparat polecany przez lekarzy – CaDiK{nofollow}. Oprócz dużej zawartości wapnia preparat zawiera także witaminę D3 oraz K2, które mają wpływ na wchłanianie wapnia, zapobiegają nadmiernemu wydalaniu go z organizmu i uczestniczą w procesie odbudowywania kości.
Obok suplementacji równie ważna jest zmiana sposobu życia i wprowadzenie odpowiedniej dla kości diety. Nie wolno zapominać o ruchu na świeżym powietrzu, który wzmacnia kości i podnosi ich naturalną odporność. Przy tym wszystkim należy minimalizować ryzyko upadków prowadzących do skomplikowanych złamań.
Tekst sponsorowany