Prawidłowo przeprowadzony peeling chemiczny daje bardzo dobre i ciekawe efekty – złuszcza naskórek czyniąc skórę oczyszczoną i wyglądającą młodziej. Peeling ten nie jest jednak dla każdego. A kto może się mu poddać – o tym poniżej.
Peeling chemiczny
Peelig chemiczny polega na kontrolowanym złuszczaniu naskórka. Mieszanka do peelingu, która wnika w głąb naskórka i usuwa jego zbędne warstwy, musi być dobrana indywidualnie. Bardzo ważne jest, aby osoba przeprowadzająca zabieg byłą wykwalifikowana, a mieszanka dobrana perfekcyjnie, gdyż w przeciwnym wypadku zabieg taki może przynieść więcej szkód niż pożytku. Jednak dobrze przeprowadzony zabieg usuwa zaskórniki, przebarwienia czy blizny oraz sprawia, że skóra wygląda młodziej.
Peeling z kwasem mlekowym
Jednym z proponowanych przez salony kosmetyczne peelingów chemicznych jest peeling z kwasem mlekowym. Jest on przeznaczony głównie dla osób, które mają problem ze zmarszczkami, rozstępami, bliznami, przebarwieniami czy ze zmianami pigmentacyjnymi wynikającymi np. z nadmiernego opalania.
Co to jest kwas mlekowy?
W wyniku naturalnej fermentacji mleka uzyskiwany jest kwas mlekowy, który pomaga skórze utrzymać właściwą kwasowość (czyli pH 5,5 – 6,0). Kwas ten nawilża skórę, a wynika to z faktu, iż przyciąga do powierzchni skóry obecne w niej cząsteczki wody. Kwas mlekowy znacznie poprawia naturalną ochronę skóry, jak również zmniejsza jej warstwę rogową, a zwiększa grubość. Dodatkowo, odpowiada za stymulację produkcji nowych włókien elastycznych i kolagenowych oraz za regulowanie wydzielania łoju przez skórę i odblokowanie zaskórników. Właśnie z racji tych zalet stosowany jest z powodzeniem w przemyśle kosmetycznym.
Sabina Sosnowska