pierwsze święta z rodziną partnera

Boże Narodzenie to święta, które spędzamy w gronie bliskich nam osób. Jego już zdążyłaś dość dobrze poznać, u boku tego mężczyzny jesteś szczęśliwa i chcesz, aby ten stan trwał wiecznie.  Pierwsze święta z rodziną partnera to jednak duży stres. W końcu chcesz, aby jego bliscy cię polubili taką, jaką jesteś. Jak przeżyć ten  wyjątkowy dzień?

Przywieź coś do jedzenia

To jest miły gest, za pomocą przybliżysz rodzinie swojego faceta swoje rodzinne strony oraz  tradycje. W każdym regionie Polski jada się nieco inne potrawy. Na Śląsku króluje zupa grzybowa, podczas gdy w centrum Polski barszcz z uszkami. Różnice dotyczą też serwowanych ryb i ciast. Przygotuj potrawę, którą  bardzo lubisz i która dobrze zniesie transport.

Pierwsze święta z rodziną partnera. Bądź pomocna

Nie czekaj, aż bliscy twojego faceta będą cię obsługiwać, jednocześnie ci nadskakując. Włącz się do przygotowań i sprzątania tak samo, jak byś była u siebie. W ten sposób pokażesz, że nie jesteś niedostępną księżniczką na tronie, tylko sympatyczną kobietą skłonną do pomocy i wsparcia.

Prezent dla jego mamy

Zastanów się, co podarować jego mamie. Może to być jakiś drobiazg, np. pięknie malowana bombka. Możesz też zapytać go o preferencje jego mamy i np. kupić jej wymarzony szal, ulubione perfumy etc. Postaraj się, aby prezent był trafiony i sprawił radość jego rodzicielce.

Nie narzekaj

Postaraj się zabrać ze sobą dobry humor, nie narzekaj na późną godzinę kolacji, długą podróż czy konieczność wspólnego wyjścia na pasterkę. Uszanuj zwyczaje bliskich swojego faceta, kto wie, może niektóre z nich, choć się przed nimi wzbraniałaś, przypadną do gustu także tobie.

Przygotuj życzenia

Dowiedz się czegoś o rodzinie swojego faceta. Gdzie pracują, co ich obecnie pochłania, jakie mają pasje i marzenia. To pomoże ci ułożyć odpowiednie życzenia. Nie chcesz w końcu, by brzmiały zbyt oficjalnie, sztywno i były mało spersonalizowane.

Nie przesadzaj ze strojem

Każda z nas ma swój styl, ale ze swoją kreacją na wigilijną wieczerzę nie należy przesadzać. Głęboki dekolt, spódniczka ledwie osłaniająca pośladki czy gołe plecy nie są z pewnością tym, co powinnaś prezentować na pierwszych świętach spędzonych z rodziną swojego mężczyzny. Tego rodzaju atrakcje zostaw na sylwestra, którego spędzicie we dwoje.

Magdalena Kukurowska