Fraxel to najnowsze osiągnięcie techniki laserowej ostatnich lat stosowane w dermatologii estetycznej. Zabiegi laserem Fraxel wykonuje się w celu intensywnej regeneracji i rewitalizacji skóry.
Systematyczne korzystanie z zabiegów niesie ze sobą wiele korzyści, zmarszczki ulegają wygładzeniu, rozstępy, blizny i przebarwienia zostają zlikwidowane, a skóra zyskuje młody wygląd.
Mechanizm działania zabiegu
Podczas wykonywania zabiegu laserem Fraxel dochodzi do frakcjonowania skóry, a więc docierania poniżej naskórka i usuwania starych, uszkodzonych komórek. Zabiegi laserem Fraxel dozowane są skórze wybiórczo, tylko w poszczególne strefy. Wskutek podgrzania tkanek powstają fragmentaryczne, minimalne uszkodzenia. W związku z tym, iż impulsy lasera docierają do skóry w odpowiedniej odległości, nie powodują one oparzeń, a jedynie stymulują do regeneracji.
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu
Zabieg Fraxel to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną usunąć blizny potrądzikowe lub pooperacyjne.
Laseroterapia może mieć również inne zastosowania, a mianowicie:
- zmniejszenie widoczności rozstępów,
- usuwanie zmarszczek,
- poprawa sprężystości i gęstości skóry,
- poprawa owalu twarzy,
- zamykanie rozszerzonych porów,
- likwidowanie wiotkości skóry brzucha, ramion, i innych partii ciała.
Kiedy można spodziewać się efektów?
Podczas jednego zabiegu poddaje się naświetlaniu średnio 20-25% powierzchni skóry. Specjaliści zgodnie twierdzą, że najlepsze efekty daje wykonanie 3-5 zabiegów, które należy przeprowadzać w odstępach czasu od 2 do 4 tygodni. Zadowalające rezultaty jesteśmy w stanie dostrzec po trzech miesiącach systematycznych działań.
Zabiegi laserem Fraxel mogą być wykonywane na obszarze całego ciała, dzięki laserowi możemy poprawić wygląd skóry na twarzy, dłoniach, dekolcie lub w innych miejscach, gdzie znajdują się rozstępy i blizny.
Przebieg zabiegu z wykorzystaniem lasera Fraxel
Czas jednego zabiegu to średnio od 45 minut do 1 godziny. Na godzinę przed zabiegiem pacjent zostaje znieczulony kremem EMLA, po chwili część ciała objęta zabiegiem schładzana jest strumieniem zimnego powietrza w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych. Pacjentki podczas zabiegu najczęściej odczuwają lekkie, niezbyt uciążliwe kłucie. Na tak przygotowaną skórę lekarz kieruje wiązkę lasera, która przenika w głąb skóry, usuwając wszelkie zmiany w niej zachodzące.
Ekspert SkinClinic