Gry logiczne są świetną formą zabawy i rozwijania umiejętności analitycznego myślenia już u najmłodszych. Gry przedmiotowe bywają pomocne nie tylko w zorganizowaniu wolnego czasu dzieci oraz młodzieży, ale mogą też służyć do uzupełniania własnej wiedzy. Sudoku, puzzle, a może gra planszowa? Dowiedz się, w co warto grać.
Pomoc dla ucznia, czyli gry przedmiotowe
Chcąc zaciekawić dziecko daną dziedziną lub poprawić jego stopnie w szkole można zaproponować mu grę, która będzie uzupełnieniem wiedzy tam zdobywanej. To też świetna forma mini korepetycji. Mały gracz nie odczuwa w trakcie takiej gry żadnego stresu, z którym na co dzień może spotykać się w szkole. To tym bardziej świetne rozwiązanie dla dzieci nieśmiałych i zamkniętych w sobie. A do zabawy i przez to nauki, motywuje zwycięstwo w całej zabawie. Można wybrać grę, która dotyka tematyki z zakresu przyrody, biologii, geografii, fizyki, matematyki i innych dziedzin.
Gry językowe
Ostatnio stały się bardzo modne. Nauka z gra językową to same plusy. To opcja tania, prosta i przyjemna. Dowolnego języka obcego maluch uczy się w domu, bez korepetytora, który za swoją pomoc zazwyczaj każe słono płacić. Grając, czy to w własną grę czy wybierając opcję online, dzieci uczą się nowych słów i przydatnych zwrotów. W zależności od poziomu zaawansowania dziecka dobieramy grę na danym poziomie językowym. Pamiętaj, że dla dzieci nauka języka obcego to przyjemność i warto je zachęcać do tego już od najmłodszych lat. W tym celu warto wybierać gry językowe.
To znakomita propozycja na zabawę dla całej rodziny!
Miłego główkowania!
Więcej o roli gier dla dzieci dowiesz się z artykułu: Gra edukacyjna dla wnuka
Anna Konopka