W sytuacji, gdy mamy pytanie dotyczące zdrowia, farmaceuci są często najszybszym sposobem na znalezienie pomocy. Nie trzeba czekać na wizytę u lekarza, który w dodatku w przypadku pytań o leki, niekoniecznie musi być zorientowany w aktualnych brakach i różnicach w cenach. Jak jednak otrzymać odpowiedź szybko i najlepiej anonimowo?
Do lekarza w sektorze publicznym często trzeba czekać miesiącami, a nie każdego stać na wizyty prywatne. Zresztą, minęły już czasy, gdy prywatny abonament gwarantował szybką wizytę. Często dobrym rozwiązaniem jest właśnie skorzystanie z pomocy farmaceutów.
Jednak sytuacja, kiedy to w aptece za naszymi plecami ustawiła się kolejka, a my musimy zapytać o kwestie, które niekoniecznie są dla nas komfortowe, jest stosunkowo trudna. Dodatkowo nie mamy pewności, czy aptece rozmawiamy rzeczywiście z magistrem farmacji, a nie np. ze stażystą czy technikiem farmaceutycznym.
Rozwiązaniem może być konsultacja z farmaceutami portalu „Gdzie po lek”, który do tej pory wiele osób zna z jego podstawowej funkcji – czyli szybkiego znalezienia apteki, która potrzebny lek ma na swojej półce.
Na stronie Zapytaj farmaceutę można zarówno zobaczyć, jakie pytania zadane zostały przez innych pacjentów, jak i zadać własne pytanie – szybko, anonimowo i za darmo. W zależności od pory dnia, na odpowiedź często można liczyć nawet w ciągu kilkunastu czy kilkudziesięciu minut. Widać nawet, którzy specjaliści są aktywni i na które pytanie właśnie udzielają odpowiedzi.
Farmaceuci starają się odpowiedzieć w sposób jak najbardziej wyczerpujący i często zawierają dodatkowe przydatne informacje, takie jak artykuły na wybrany temat bądź linki do ulotek leków.
O co warto pytać farmaceutów? Najwięcej pytań dotyczy dostępności preparatów w aptekach lub znalezienia zamiennika niedostępnego leku. Można też otrzymać informację, czy w aptece znajdzie się na dany problem rozwiązanie dostępne bez recepty, a więc i konieczności wizyty u lekarza.
Materiał zewnętrzny