Skóra wokół oczu to jedno z najdelikatniejszych miejsc na ciele kobiety. Bardzo ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja, która zapobiega powstawaniu przebarwień i opuchlizny. Menopauza to szczególny czas, gdy okolice oczu są najbardziej narażone na podrażnienia i zmiany. Kiedy kosmetyki już nie pomagają, warto skorzystać z zabiegów, które przywrócą skórze naturalną równowagę.
Cienie, zmarszczki i obrzęki pod oczami mogą pojawić się bardzo wcześnie i zwykle są wynikiem naszego trybu życia. Zła dieta, mała ilość snu, niedobory witamin, nadmierne opalanie a nawet zbyt ostry makijaż – niekorzystnie odbijają się na delikatnej skórze. Stosowanie odpowiednich kosmetyków i właściwa pielęgnacja okolic oczu może przynieść poprawę. Jednak dla wyraźniejszych efektów trzeba skorzystać z porad medycyny estetycznej.
Zanim pójdziesz na zabieg
Nie wszystkie zmiany wokół oczu są spowodowane starzeniem się skóry. Warto dokładnie obserwować swoje ciało, które daje wiele sygnałów, że dzieje się coś złego. Nagła opuchlizna powiek, zaczerwienienia, sine obwódki wokół oczu bądź głębokie cienie mogą świadczyć o chorobach: nerwicy, zaburzeniach w pracy wątroby lub nerek oraz żylakach. Zanim więc zaczniesz usuwać niedoskonałości, skonsultuj się z lekarzem i zrób profilaktyczne badania.
Metody kosmetyczne
Zabiegi na okolice oczu wykonuje się tymi samymi metodami, co na inne części ciała. Różnica polega na tym, że stosuje się specyficzne preparaty z odpowiednio dobranymi składnikami, a także specjalne nakładki, dostosowane do delikatnej skóry. Bardzo popularne są ultradźwięki. Za ich pomocą można łatwo i szybko wprowadzić w okolice oczu aktywne serum przeciwzmarszczkowe. Mikrodermabrazja oprócz delikatnego peelingu pozwala na pobudzenie krążenia krwi oraz produkcji kolagenu. Natomiast podczas mezoterapii igłowej stosuje się najczęściej mieszankę kwasu hialuronowego, witamin i różnych mikroelementów. Najbardziej innowacyjną metodą jest mezoterapia bezigłowa, które daje możliwość doboru różnych składników serum w zależności od rodzaju skóry i potrzeb pacjentki.
W poważnych stanach, gdy zmiany wokół oczu są zaawansowane lub uwarunkowane dziedzicznie, wskazane jest przeprowadzenie zabiegu wstrzyknięcia tkanki tłuszczowej lub wszczepienia implantu silikonowego pod dolne powieki. Jeśli jednak problem tkwi głębiej – skóra wokół oczu jest rozciągnięta, powieki opadają i tworzą się opuchlizny – trzeba wykonać operację plastyczną powiek, czyli blefaroplastykę. Jest to drobny zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru skóry i worków tłuszczowych pod oczami.
Niezależnie jaki zabieg wybierzesz, najważniejsza jest zawsze codzienna pielęgnacja okolic oczu i zdrowy tryb życia. Dobrze się odżywiaj, dostarczaj do organizmu naturalne witaminy i codziennie dbaj o odpowiednią ilość snu.
Twoje oczy odwdzięczą Ci się pięknym blaskiem i oczarują każdego!
Monika B.