Od 4 maja możemy zrobić zakupy w galerii handlowej. Kupimy w niej nie tylko artykuły spożywcze i środki czystości, ale też ubrania, książki, buty oraz perfumy. Jak wygląda przymierzanie ubrań w galeriach w dobie epidemii koronawirusa?
Nowy reżim sanitarny w galeriach handlowych
Ze względów epidemiologicznych rząd wprowadził szereg norm sanitarnych, których muszą przestrzegać galerie handlowe. Przede wszystkim galeria musi zapewnić każdemu klientowi 15 metrów kwadratowych powierzchni, oznacza to, że nie może jednocześnie wpuszczać do środka zbyt wiele osób. Poszczególne sklepy także muszą stosować się do zasady 1 klient na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Na parkingu można korzystać z co drugiego miejsca parkingowego. Galerie musiały też wydzielić strefę wejścia i wyjścia. W wielu z nich bada się temperaturę osobom, które przekraczają jej próg.
Mierzenie ubrań w galerii w dobie pandemii koronawirusa
Nowe obostrzenia sanitarne dotyczą też przymierzania ubrań w galeriach. Sieciówki mogą zezwolić na korzystanie z przymierzalni, ale muszą wówczas zdezynfekować przymierzalnię po każdym kliencie. W związku z tym część sklepów zrezygnowała z udostępniania przymierzalni, a część zamknęła połowę kabin.
Obowiązek noszenia maseczki i rękawiczek w galeriach handlowych
Podczas zakupów w galerii należy zasłaniać usta oraz nos, a także nosić rękawiczki lub dezynfekować dłonie przed i po wyjściu do sklepu. Dla niektórych osób brak czynnych przymierzalni jest dosyć uciążliwy. Wynika to z faktu, że niektóre ubrania trzeba zmierzyć przed zakupem, by trafić z rozmiarem. Tam, gdzie przymierzalnie nie działają, można zastąpić wizytę w galerii zakupami online. Pamiętajmy jednak o tym, że w przypadku ubrań, które nie są bielizną, możemy je zazwyczaj zwrócić do sklepu po przymierzeniu w domu.
Jak sieciówki podchodzą do nowego reżimu sanitarnego?
Stradivarius bardzo ciekawie podszedł do nowych zasad. Udostępnia on swoje przymierzalnie klientom, a następnie są one dezynfekowane przez pracowników. Jeśli jednak ktoś chce kupić ubranie bez mierzenia, dostanie przyniesione czyste wprost z magazynu.
Wiele sieciówek deklaruje, że będzie dezynfekowało ubrania ze zwrotów. Ponadto możemy korzystać z wydłużonego czasu zwrotu towarów, które nam nie pasują.
Jak kupić ubranie na oko?
Jeśli znasz swój rozmiar w danej sieciówce, możesz stanąć przed lustrem lub przyłożyć ubranie do siebie, by ocenić, czy mniej więcej będzie dobre. Na żywo zobaczysz też, czy materiał prześwituje, jest naturalny czy sztuczny. Ocenisz też jakość wykonania odzieży.