rewitalizuj-skore-na-wiosne

Wiosną przyroda budzi się do życia. Czy można tak samo rozbudzić z zimowego letargu naszą cerę? Dowiedz się jak przygotować skórę na nadejście wiosny i poprawić jej wygląd!

Ożywienie dla skóry

Chciałybyśmy, aby nasza skóra po mroźnej zimie była tak świeża i „soczysta” jak młoda zieleń na wiosnę. Niestety, bardzo często zdarza się, że cera nie chce przebudzić się po zimowym śnie i nie wygląda promiennie. Przedwiośnie to idealny moment, aby bardziej skoncentrować się na zmęczonej po zimie skórze i popracować nad jej kondycją. Rewitalizacja to w dosłownym tłumaczeniu „przywrócenie do życia”, „ożywienie”. Efektem rewitalizacji dla skóry będą takie działania, które przywrócą jej prawidłowe funkcje biologiczne i fizjologiczne w celu poprawy wyglądu.

Skóra po zimie

Niska temperatura, mróz oraz suche, sztucznie ogrzewane powietrze, działają na nas bardzo niekorzystnie. Po zimie cera wielu kobiet wygląda szaro, jest w dotyku szorstka, mało elastyczna, nie ma w sobie blasku i jest niedotleniona. W czasie chłodów używamy także zupełnie innych kosmetyków, niż wiosną czy latem. Rewitalizację skóry warto zacząć od zmian w swojej kosmetyczce. Sprawdzą się wszelkie preparaty nawilżające, odżywiające oraz oczyszczające. Dobrze jest również wymienić mocno kryjące podkłady i tłuste preparaty ochronne na lżejsze produkty, które nie będą tak obciążały cery. Najlepsze będą kosmetyki rewitalizacyjne, zwiększające nawilżenie i poprawiające elastyczność skóry. Warto też popracować nad codziennym makijażem w imię zasady – wiosną im lżej, tym lepiej.

M. Witczak