rodzaje-ntm

Z przeprowadzonych badań wynika, iż nietrzymanie moczu jest najczęstszą dolegliwością zgłaszaną podczas wizyty u ginekologa. Z inkontynencją, o różnym stopniu nasilenia, zmaga się co czwarta kobieta.

Nietrzymanie moczu z przepełnienia

Osoby, które zmagają się z nietrzymaniem moczu z przepełnienia, bezwiednie oddają mocz przy przepełnionym, rozciągniętym pęcherzu. U źródeł problemu znajdują się zaburzenia mechanizmu opróżniania pęcherza.

Pozazwieraczowe nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu pozazwieraczowe wiąże się z mimowolnym wyciekiem moczu przez anatomiczną przetokę, czyli nieprawidłowe połączenie układu moczowego z pochwą. Ten problem może być wywołany ektopowym moczowodem, przetoką moczowodowo-pochwową, przetoką pęcherzowo-pochwową, przetoką cewkowo-pochwową.

Inkontynencja wiąże się z dyskomfortem. Osoba, która boryka się z tą przypadłością, nie jest w stanie przewidzieć, kiedy dojdzie do wycieku moczu. Ta nieprzewidywalność ogranicza chorego. Osobom, które zmagają się z inkontynencją, z pomocą przychodzą wkładki urologiczne. Do czołowych producentów należą Seni i Tena.

Irmina