seks z kumplem

Twoje libido osiąga apogeum, a ty nie masz z kim uprawiać seksu? Dosłownie każdym fragmentem ciała odczuwasz chęć na erotyczne igraszki.  Mogłabyś uprawiać dziki seks w windzie, przymierzalni w sieciówce, na kuchennym stole, a nawet w toalecie w klubie. Jesteś jednak rozsądną kobietą i po pierwsze, nie interesuje cię seks z byle kim. Nie chcesz trafić na psychopatę i zarazić się chorobą przenoszoną drogą płciową. Po drugie, nie interesuje cię seks w byle jakim miejscu. Choć najchętniej zrobiłabyś to od razu i rozładowała seksualne napięcie, aby móc skupić się na pracy i innych rzeczach, zastanowisz się 10 razy, zanim pójdziesz z kimś do łóżka. Jesteś bowiem rozsądną kobietą. Czy seks z kumplem to dobry pomysł?

Seks z kumplem sposobem na rozładowanie seksualnego napięcia

Cóż, żyjemy w takich czasach, w których ze względu na nawał pracy nie zawsze mamy czas na nawiązywanie satysfakcjonujących relacji damsko-męskich zmierzających w kierunku związku.  Nie oznacza to jednak, że nasze potrzeby erotyczne znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Napięcie seksualne jest odczuwalne i na dłuższą metę staje się nieprzyjemne. Brak udanego życia erotycznego wpływa negatywnie na wszystkie sfery naszego życia.  Nic dziwnego, że każdy szuka sposobów na rozładowanie napięcia seksualnego skrojonych na miarę swoich potrzeb.  Niektóre kobiety zadowalają się same przy użyciu wibratora i palców. Inne rozładowują seksualne napięcie, oglądając filmy erotyczne. Jeszcze inne szukają mężczyzny, z którym będą mogły uprawiać bezpieczny seks i wybór coraz częściej pada na kumpla.

Seks z przyjacielem – zalety

Seks z kumplem ma sporo zalet. Przede wszystkim idziesz do łóżka z kimś, kogo doskonale znasz, dlatego też w ogóle nie musisz się niczego obawiać.  Wiesz, że kumpel to nie psychopata, nie przywiąże cię do łóżka i nie będzie trzymał w zamknięciu przez pół roku, gwałcąc na zmianę z kolegami. Zdajesz sobie sprawę, że on nie zrobi niczego wbrew twojej woli. Na dodatek seks z kumplem pozwala eksperymentować z pozycjami itp., ponieważ to osoba, z którą nauczyłaś się otwarcie rozmawiać o wszystkim. Nie masz zatem najmniejszych oporów, aby zaproponować mu seks w pozycji na odwróconą kowbojkę.  On może nie przystać na twoją sugestię, ale na pewno ją rozważy i się nią nie speszy.

Friends with benefits a choroby weneryczne

Seks z kumplem ma jeszcze jedną zaletę. Uprawiasz go ze stałym partnerem, dlatego też nie musisz obawiać się chorób przenoszonych drogą płciową. Na dodatek umawiasz się na erotyczne igraszki tak często, jak masz na to ochotę. Kumpel jest osiągalny i zawsze chętnie pomoże rozładować seksualne napięcie.  Na dodatek wie, jak sprawić ci przyjemność i nie musisz go za każdym razem informować, że lubisz podgryzanie sutków. Na dodatek podczas seksu z kumplem czujesz się komfortowo, ponieważ łączy was coś więcej niż łóżko.  Po zakończeniu erotycznych igraszek macie o czym pogadać.

Seks z przyjacielem a ryzyko zaangażowania emocjonalnego

Niestety, seks z kumplem nie jest pozbawiony wad. Po pewnym czasie jedna ze stron może się zaangażować i poczuć coś więcej niż sympatię i orgazm.  Kobiety są bardziej narażone na to, że zakochają się w kumplu wbrew swoim oczekiwaniom.  Niestety, podczas erotycznych uniesień nasz organizm uwalnia spore ilości oksytocyny, zwanej też hormonem przywiązania. O ile jednorazowy seks z kumplem może być czystym układem, o tyle regularne spotkania mogą nosić znamiona związku i tym samym okazać się źródłem kłopotów.

Seks z kumplem długo może wydawać się udanym układem, do czasu, aż jedna ze stron znajdzie sobie partnera i zrezygnuje z erotycznych igraszek. Pytanie, co wówczas poczuje druga strona. Czy będzie zazdrosna, a może szczerze się ucieszy, że kumpel ma wspaniałą dziewczynę?

Czy warto ryzykować przyjaźń?

Seks z kumplem może też okazać się gwoździem do trumny wieloletniej znajomości. Znasz tego faceta ze studiów, czyli dobre 9 lat. Wspieraliście się w trudnych chwilach, współdzieliliście radości, a teraz poszliście do łóżka, szast prast i nagle wszystko, co dobre, skończyło się, pozostawiając pustkę w twoim życiu.  Wbrew pozorom dużo łatwiej znaleźć mężczyznę niż przyjaciela, w związku z tym zastanów się, czy obydwoje będzie potrafili podchodzić do waszego układu we właściwy sposób, a po wszystkim nadal się kumplować tak jak dawniej.

Jeśli przemyślałaś wszystkie za i przeciw, doszłaś do wniosku, że seks z kumplem to jest właśnie to, czego chcesz, to życzymy powodzenia. W końcu to najlepsza forma rozładowania seksualnego napięcia, gdy nie jest się w stałym związku.