Sephora nawilżający krem matujący

Większość z nas przywykła do tego, że musi wybierać między nawilżeniem a efektem matowej cery. Kremy, które trzymają strefę T w ryzach, z reguły nie wykazują właściwości nawilżających. A te, które odżywiają cerę, pozostawiają ją błyszczącą. A gdyby tak sięgnąć po krem, który w 90% składa się z substancji pochodzenia naturalnego, który jednocześnie nawilża i matowi cerę?  Jak nasze redaktorki oceniają Sephora Collection Super Hydratant Matifiant?

Nawilżenie

Sephora Collection Super Hydratant Matifiant zawiera kwas hialuronowy, który wiąże cząsteczki wody w skórze. W rezultacie ta jest wyraźnie nawilżona i miła w dotyku. Rzeczywiście, odkąd stosujemy ten nawilżający krem matujący, zauważyłyśmy poprawę stanu skóry. Na dobre pożegnałyśmy suche skórki. Zmarszczki też uległy spłyceniu, ponieważ cera jest przyjemnie napięta i wygładzona.

Zmatowienie

Mamy cerę mieszaną, w naszym przypadku przetłuszcza się głównie strefa T, czyli czoło, nos i broda. Sephora Collection Super Hydratant Matifiant świetnie matuje te partie twarzy. Po użyciu tego kremu skóra się nie błyszczy. Jest natomiast zdrowo zmatowiona. Nie jest to płaski, tępy mat, ale też nie błyszczy się nadmiernie.

Ujędrnienie

Sephora Collection Super Hydratant Matifiant cudownie uelastycznia skórę. Krem stosowany regularnie czyni ją przyjemnie napiętą, dzięki czemu odejmuje nam lat, pozwalając zachować młody wygląd.

Baza pod makijaż

Nawilżający krem matujący marki Sephora sprawdzi się jako baza pod makijaż. Gdy nakładamy na niego podkład, ten rozprowadza się dużo lepiej. Nie wchodzi w załamania, nie podkreśla suchych skórek.  Krem sprawdza się jako baza pod tradycyjny fluid, jak i podkład mineralny.

Wpływ na stan cery

Sephora Collection Super Hydratant Matifiant to dobre rozwiązanie dla problematycznych cer, ponieważ krem rzeczywiście nie zapycha, nie powoduje wysypu pryszczy i zaskórników. Właścicielki cery mieszanej i tłustej muszą uważać na to, czym pielęgnują swoją twarz. Kosmetyki mogą bowiem pogarszać stan skóry. Tutaj nie wystąpiły jednak żadne niepożądane reakcje.

Cena i dostępność

Nawilżający krem matujący jest dostępny wyłącznie w perfumeriach Sephora.  Za 50 ml zapłacimy 55 zł.