-sila-serca-baptist-de-pape

_”Książka pokazuje, w jaki sposób głos serca dokonuje spektakularnej zmiany w naszym
myśleniu o pieniądzach, zdrowiu, związkach i innych aspektach naszego życia.”_
– Baptist de Pape

W książce Siła serca. Odkrywanie prawdziwego celu w życiu (PWN, 26 stycznia 2015) filmowiec i pisarz Baptist de Pape zgromadził mądrość największych duchowych myślicieli, pisarzy i naukowców naszych czasów. Podczas wyprawy dookoła świata de Pape przeprowadził wywiady z osiemnastoma współczesnymi ikonami, wśród których znaleźli się:
Isabel Allende, Maya Angelou, Michael Beckwith, Paulo Coelho, Deepak Chopra, Joe Dispenza, Linda Francis, Jane Goodall, John Gray, Rollin McCraty, Howard Martin, Ruediger Schache, Marci Shimoff, Dean Shrock, Eckhart Tolle, Neale Donald Walsch, Marianne Williamson, Gary Zukav. Wszyscy oni pomogli mu w stworzeniu fascynującego, poruszającego portretu serca i stali się współtwórcami książki.

Siła serca udowadnia, jak w codziennym życiu możemy przezwyciężać własne ograniczenia, aby odkrywać swoje prawdziwe możliwości. Pokazuje także, że serce jako źródło miłości i mądrości jest znacznie potężniejsze niż umysł.Kiedy Baptist de Pape skończył studia prawnicze, dostał propozycję pracy w jednej z największych międzynarodowych firm prawniczych. Był jednak nieszczęśliwy, niespokojny i czuł, że postępuje wbrew sobie. Nie wiedział, co się z nim dzieje do czasu, kiedy wziął udział w internetowym warsztacie z Oprah Winfrey i Eckhartem Tollem, podczas którego prowadząca powiedziała: Myślę, że nie ma nic ważniejszego niż uświadomić sobie swój cel w życiu. W tym momencie de Pape zrozumiał, że jego serce przemówiło do niego i nadszedł odpowiedni czas, żeby go posłuchać:

Nagle uświadomiłem sobie mój cel w życiu. Był jasny jak słońce: muszę zbadać siłę serca, energię, która mną zawładnęła. Muszę znaleźć czołowych myślicieli duchowych, pisarzy i nauczycieli i zapytać o ich pojmowanie serca. I muszę na wieczne czasy udokumentować ich mądrość.

Siła serca jest rozbudowana o przeprowadzone przez Papego wywiady i stanowi swoisty poradnik rozwijania ntencji, intuicji i synchroniczności. Przewodnim tematem, który pojawia się w wypowiedziach wszystkich współtwórców, jest wiara w to, że nasze serce jest najsilniej połączone z naszą prawdziwą tożsamością, duszą, naszym ja, Bogiem i teraźniejszością. Według Papego, aby znaleźć drogę do swojego serca, musimy przerwać gadaninę swojego umysłu i odnaleźć moment spokoju:

Autor zewnętrzny