mammografia

Brak ochoty na seks? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na spadek libido, które rozpalą na nowo żar namiętności.

Wiele czynników wpływa na naszą psychikę oraz zachowania. Czasami nie mamy ochoty na seks. Dawny płomień uczucia zgasł a więzi znacząco się osłabiły. Na tego typu problemy pomoże kilka sprawdzonych sposobów.

Czas na odstresowanie

Wiadomo, że stres w niewielkich ilościach bywa motywujący do działania. Jeśli towarzyszy nam ciągle, to zły znak. Stres w pracy przekłada się także na nasze życie prywatne i seksualne. Zmęczenie i zabiegani nie mamy czasu i ochoty aby zająć się sobą oraz partnerem. W pędzie codzienności musimy znaleźć chwilę dla relaksu. Ćwiczenia relaksujące, joga lub po prostu ulubione piosenki słuchane w przerwie czy drodze do pracy spowodują, że będziemy odprężeni i mniej zestresowani.

Rozwiązywanie konfliktów

Być może spadek libido związany jest ciągłymi konfliktami i nieporozumieniami w związku. Szczere rozmowy pomogą je rozwiązać. Wszelkie kłótnie lepiej zastąpić rozmową i na bieżąco wyjaśniać wszystkie nurtujące nas sprawy. Godzenie się może zakończyć się bardzo przyjemnie, np. w zaciszu naszej sypialni.

Sposoby na spadek libido. Aktywny tryb życia

Sport i zdrowa dieta to kluczowe elementy zdrowia, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Aktywność wpływa także na naszą seksualność. Smukła sylwetka sprawia, ze czujemy się bardziej atrakcyjni, mamy także więcej energii i siły na intymne igraszki we dwoje. Naładowani pozytywnymi emocjami będziemy mieli większą ochotę na seks. Właściwa dieta rozbudzi nasze zmysły. Warto dodawać do potraw lubczyk, szafran czy curry. Afrodyzjakami są również ostrygi, czekolada, szparagi oraz truskawki. Warto wprowadzić te produkty do swojej diety. Z pewnością podniosą nasze libido.

Dbanie o ciało

Kompleksy przyczyniają się do spadku libido. Brak poczucia atrakcyjności czy dodatkowe kilogramy powodują niechęć do bliskości i nagości. Należy walczyć z kompleksami i odpowiednio dbać o swoje ciało. Właściwa dieta i zabiegi upiększające mogą zdziałać cuda. Pamiętajmy o regularnej pielęgnacji ciała, aby zawsze i wszędzie czuć się atrakcyjnie, nawet w łóżku. Zainwestujmy w nową bieliznę, odwiedźmy fryzjera czy kosmetyczkę. Wzrośnie poczucie naszej wartości. Ukochany mężczyzna z pewnością to zauważy i doceni.

Uważaj na leki

Niektóre farmaceutyki mogą powodować spadek aktywności seksualnej, Antydepresanty czy leki na nadciśnienie to tylko niektóre z nich. Stosowana przez nas antykoncepcja również może przyczyniać się do jakości życia seksualnego. Skonsultujmy się z lekarzem, który zmieni nam środki farmaceutyczne na takie, które nie wpłyną na spadek libido. Dzięki temu będziemy się lepiej czuć i zwiększy się nasza ochota na seks.

Sposobów na wzrost libido jest wiele. Powyższe rady z pewnością pomogą w odzyskaniu ochoty na seks. Warto więc wypróbować choć niektóre z nich.

Katarzyna Antos