szybkie fryzury

Przetłuszczające się włosy to zmora wielu kobiet. Czasem zwyczajnie nie mamy czasu by umyć głowę, a wypadło nam nagłe spotkanie, na którym chciałybyśmy prezentować się idealnie. Suchy szampon właśnie się skończył, więc mogłoby się wydawać, ze jedynym ratunkiem będzie nakrycie głowy. Zanim jednak założymy na głowę kapelusz czy czapkę, wypróbujmy triki na szybkie fryzury, które zatuszują efekt nieświeżych włosów.

Szybkie fryzury – ekspresowy ratunek dla włosów

Nagłe wyjście, niespodziewana randka – a nasze włosy wymagają mycia, na które oczywiście nie mamy już czas. To smutna wizja, którą możemy w mig naprawić. Szybkie fryzury, czyli proste upięci oraz sploty, pozwolą na odmianę naszego wyglądu. Ekspresowy ratunek dla włosów jest możliwy. Wystarczy kilka akcesoriów do włosów i odrobina zdolności manualnych, by wyczarować piękne fryzury. I nikt nie zauważy, że nie zdążyliśmy umyć włosów.

Niski koczek

Nisko upięty koczek to prawdziwa klasyka. Prezentuje się bardzo elegancko i pasuje kobietom w każdym wieku. Nie musimy mieć bardzo długich pasm, by taki kok upiąć. W ujarzmieniu niesfornych kosmyków pomogą wsuwki i lakier do włosów. Wystarczy, że gładko zaczeszemy włosy do tyłu i zwiążemy w kucyk. Kucyk okręcamy, tworząc koczek i spinając go wsuwkami. Dla uzyskania ciekawszego efektu,włosy możemy zapleść w warkocz. Kok możemy pozostawić saute lub ozdobić kwiatem. Fryzurę dla utrwalenia warto spryskać lakierem do włosów.

Koński ogon

Wysoko związany koński ogon to także propozycja, dla nieco nieświeżych włosów. Pasma zawsze przetłuszczają się od nasady,wiec ich końce będą dobrze prezentować się w takiej fryzurze. Należy gładko zaczesać włosy, wysoko zbierając je gumką. Bardziej stylowo, kucyk będzie się prezentował, jeśli gumkę zakryjemy, owijając ją cienkim pasmem włosów. Fryzurę możemy ozdobić modna opaską.

Delikatny warkocz

Miłośniczki rozpuszczonych włosów koniecznie powinny wykorzystać trik z warkoczami. W tym celu należy zapleść dwa delikatne warkocze, tuż nad uszami. Warkocze wystarczy związać z tyłu głowy, pozostawiając luźno resztę pasm. Fryzura jest bardzo romantyczna i nadaje dziewczęcego charakteru.

Luźny banan

Banan to typ fryzury, która swojego czasu była bardzo modna. Współczesna jego wersja, także zrobi wrażenie. Zaczesując włosy z jednej strony, podpinamy je wsuwkami. Pasma z drugiej strony zawijamy do środka, tworząc tzw. banan. Jednak spinamy je nieco luźniej, pozwalając na wydostanie się z upięcia niesfornych kosmyków. Całość spryskujemy lakierem do włosów.

Kok na czubku głowy

Kok na czubku głowy to fryzura dla zabieganych i aktywnych kobiet. Nie wymaga staranności. Im większy nieład, tym ciekawszy efekt. Włosy zaczesujemy do góry i związujemy gumką. Pasma luźno owijamy lub przeplatamy przez gumkę i delikatnie wyciągamy. Fryzura idealnie sprawdzi się na zakupach czy trening, na randkę raczej jej nie polecamy.

Warkocz w stylu boho

Posiadaczki długich włosów powinny sięgnąć do korzeni, kiedy słowianki plotły warkocze – symbol ówczesnej kobiecości. Dziś warkocze są równie modne, szczególnie te niedbałe, splecione jakby w pośpiechu. Luźno splątane pasma w stylu boho, podkreślą etniczne stylizacje. Warkocz będzie bardzo wygodną fryzurą na co dzień.

Mini kucyk z rozpuszczonymi włosami

triki na szybkie fryzuryRozpuszczone włosy możemy połączyć z kucykiem, tym bardziej, jeśli nie możemy zdecydować się na jedną formę. Włosy z góry zaczesujemy do tyłu i związujemy w mały kucyk. Resztę pasm pozostawiamy, by opadały na ramiona. Fryzura ta była często noszona w latach 90. ale sprawdzi się także wśród obecnych trendów.

Katarzyna Antos