Agata Kołakowska ma na swoim koncie wiele pasjonujących historii, w których główną rolę odgrywają emocje towarzyszące głównym bohaterom. Autorka nie boi się sięgać po tematy trudne, a nierzadko kontrowersyjne. Jednak jej powieści nie są zanadto odrealnione, można by wręcz rzec, że poruszają problemy zwykłych ludzi. O czym opowiada powieść Uśpione pragnienia?
Zawodowe spotkanie początkiem kobiecej przyjaźni
Magda ma męża i dwójkę dzieci. Na co dzień pracuje jako anglistka, a po godzinach dorabia w radiu. Podczas jednego z wywiadów poznaje Biankę, znaną pisarkę. Ta z kolei skupia się głównie na swoim życiu zawodowym. Ma wprawdzie narzeczonego Tomka, ale nie zamierza wchodzić w relację z nim na wyższy poziom. Jest jej dobrze tak, jak jest. Te dwie kobiety, choć z pozoru wiele je dzieli, dość szybko nawiązują ze sobą nić porozumienia i stają się swoimi najlepszymi przyjaciółkami.
Kobieca zazdrość
Jak to bywa w relacji dwóch kobiet, każda zazdrości drugiej tego, czego sama nie ma. Tak oto Bianka chciałaby mieć takie życie rodzinne jak Magda. Ta druga z kolei pragnęłaby zasmakować wolności swojej przyjaciółki. Czuje się bowiem przytłoczona nadmiarem obowiązków.
Jak potoczy się kobieca przyjaźń?
Do czego doprowadzi przyjaźń Magdy i Bianki? Czy obie panie zamienią się rolami, o czym tak bardzo marzą? Czy znajdą w sobie wewnętrzną siłę, aby podążać za głosem swoich pragnień?
Walka o przetrwanie po wypadku
Warto wspomnieć, że pewnego dnia przyjaciółki ulegają wypadkowi. Panie walczą o przetrwanie w zniszczonym aucie, zanim ktoś je znajdzie i uratuje. Akcja powieści Uśpione pragnienia rozgrywa się dwutorowo. Z jednej strony poznajemy historię walki o przetrwanie, z drugiej czasy po wypadku, gdzie dochodzi do nieoczekiwanych zdarzeń.
Fabuła powieści Uśpione pragnienia jest niebanalna. To czyni lekturę niezwykle fascynującą. Agata Kołakowska po raz kolejny sięgnęła po emocje bliskie każdej kobiecie. Możemy bez trudu odnaleźć się na kartach jej najnowszej książki. Pisarka posługuje się piękną polszczyzną, posiada też lekkość pióra, co czyni jej powieści jeszcze bardziej przyjemnymi w odbiorze?